rozmiar czcionki: A | A | A

Spotkanie informacyjne dotyczące konkursu z zakresu działalności na rzecz osób z...

Dodano: 15-02-2019

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych na spotkanie informacyjne dotyczące ogłoszonego konkursu z zakresu działalności na rzecz osób z niepełnosprawnościami, finansowanego ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Uzupełnienie składu Wojewódzkiej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych

Dodano: 13-02-2019

5 lutego 2019r. Zarządzeniem Marszałka Województwa Dolnośląskiego Nr 24/2019 Pan Piotr Kuźniak, przedstawiciel organizacji pozarządowej został powołany na członka Wojewódzkiej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych.w załączeniu:Zarządzenie Marszałka

[więcej]

Zmiana w "Zasadach składania i rozpatrywania wniosków o dofinansowanie robót budowlanych"

Dodano: 11-02-2019

Zarząd Województwa Dolnośląskiego w dniu 29.01.2019 r. przyjął uchwałę nr 304/VI/19 w sprawie zmiany uchwały nr 2908/V/16 Zarządu Województwa Dolnośląskiego z dnia 2 listopada 2016 r. w sprawie przyjęcia „Zasad składania i rozpatrywania wniosków o dofinansowanie robót budowlanych, dotyczących obiektów służących rehabilitacji, w związku z potrzebami osób niepełnosprawnych, z wyjątkiem rozbiórki tych obiektów, ze środków PFRON przez Urząd Marszałkowski Województwa...

[więcej]

Podsumowanie spotkania konsultacyjnego dla organizacji pozarządowych

Dodano: 29-01-2019

W piątek, 25 stycznia w sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego odbyło się zapowiadane na naszych portalach spotkanie konsultacyjne z przedstawicielami organizacji pozarządowych i środowiska osób z niepełnosprawnościami. Gospodarzem wydarzenia, w którym uczestniczyło ponad sto osób był Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek Dolnego Śląska.

[więcej]

Uwaga! Rekrutacja na spotkanie z NGO'sami 25 stycznia br. została zakończona

Dodano: 24-01-2019

Szanowni Państwo, bardzo dziękujemy za ogromne zainteresowanie udziałem w spotkaniu z wicemarszałkiem Marcinem Krzyżanowskim, które odbędzie się już jutro tj. 25 stycznia br. Niestety, ze względu na brak wolnych miejsc rekrutacja została zakończona.

[więcej]

Spotkanie pełnomocnika marszałka z wójtem gminy Długołęka

Dodano: 17-01-2019

Sytuacja osób z niepełnosprawnością mieszkających w gminie Długołęka oraz wspieranie aktywizacji tej grupy społecznej były głównymi tematami poruszanymi podczas spotkania pełnomocnika marszałka ds. osób z niepełnosprawnościami Pawła Parusa z wójtem gminy Wojciechem Błońskim.

[więcej]

Samorząd Dolnego Śląska walczy z wykluczeniem społecznym

Dodano: 17-01-2019

Zarząd Województwa Dolnośląskiego wspiera działania związane z integracją społeczną oraz aktywizacją społeczeństwa obywatelskiego. W tym roku powalczyć można o niemal pół miliona złotych, to o 390 tys. złotych więcej niż w roku ubiegłym. Dziś wicemarszałek Marcin Krzyżanowski zachęcał organizacje pozarządowe do składania wniosków o dotacje.

[więcej]