rozmiar czcionki: A | A | A

Wrocław: 3 grudnia 2019 r. - Gala VIII Edycji Konkursu „zDolne NGO”

Dodano: 25-11-2019

3 grudnia br. odbędzie się uroczysta Gala VIII Edycji Konkursu „zDolne NGO”, podczas której zostaną wręczone nagrody i wyróżnienia dla najlepszej dolnośląskiej organizacji pozarządowej prowadzącej działania na rzecz aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami oraz dla najlepszej organizacji pozarządowej działającej na rzecz aktywizacji społecznej osób z niepełnosprawnościami w 2018 r. W imieniu Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego, Pana Marcina Krzyżanowskiego, na uroczystą Galę...

[więcej]

Obchody 100-lecia TPD - 75-lecia TPD Legnica na Dolnym Śląsku

Dodano: 22-11-2019

15 listopada 2019 r. w Legnicy odbyła się wielka gala jubileuszowa związana z obchodami 100-lecia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Polsce i inauguracją przypadającej w 2020 roku 75. rocznicy powstania TPD na Dolnym Śląsku.

[więcej]

Milicz: Spotkanie informacyjne oraz Prelekcja z nowych wzorów ofert w otwartych konkursach ofert...

Dodano: 13-11-2019

W dniu 13 listopada br. w Urzędzie Miejskim w Miliczu odbyła się prelekcja ze wzorów ofert, umów oraz sprawozdań w otwartych konkursach ofert oraz w trybie pozakonkursowym (art. 19a).

[więcej]

Ogłoszenie o przyznaniu dotacji w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o...

Dodano: 13-11-2019

Ogłoszenie o przyznaniu dotacji w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadania publicznego pn. „Tworzenie polityki senioralnej wspólnie z organizacjami pozarządowymi i radami senioralnymi na Dolnym Śląsku” .

[więcej]

PRACA DLA DORADCY W REGIONALNYM PUNKCIE DORADCZYM DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH W 2020 r....

Dodano: 12-11-2019

Wydział Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, Dział Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, Departament Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego (UMWD) zwraca się z prośbą o wycenę zadań doradcy w Regionalnym Punkcie Doradczym dla organizacji pozarządowych w 2020 r.

[więcej]

Polsko-ukraińska przygoda z fotografią

Dodano: 12-11-2019

W ramach projektu #WOLONTARIAT-CHALLENGE” młodzież z Lubania, Gryfowa Śląskiego i Ukrainy zajęła się wspólnie tematem promocji wolontariatu. W przedsięwzięciu wzięli udział uczestnicy Klubu Liderów Młodzieżowych w Lubaniu oraz uczennice 3. klasy ZSOiZ im. Jana Pawła II w Gryfowie Śląskim. Efekty spotkania, zorganizowanego w pażdzierniku w Baworowie k. Leśnej, są już dostępne w internecie.

[więcej]

Międzynarodowa konferencja dot. opieki wytchnieniowej

Dodano: 08-11-2019

5 listopada w Dolnośląskim Centrum Filmowym odbyła się międzynarodowa konferencja poświęcona przeglądowi zagranicznych rozwiązań w obszarze opieki wytchnieniowej. Głównym organizatorem była Fundacja Imago. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Cezary Przybylski. Konferencję otworzyli Wicemarszałek Województwa Marcin Krzyżanowski, prezes zarządu Fundacji Imago - Piotr Kuźniak oraz przewodniczący Czerwonego Krzyża w Wolfenbuttel - Thomas...

[więcej]