rozmiar czcionki: A | A | A

Zmiana ustawy o praniu pieniędzy – co ważnego dla NGO

Dodano: 27-09-2018

13 lipca 2018 r. weszła w życie nowa ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Istotne dla organizacji pozarządowych jest to, iż zrównuje ona w zakresie, który reguluje – stowarzyszenia i fundacje.

[więcej]

XVI WROCŁAWSKI MATEMATYCZNY MARSZ NA ORIENTACJĘ

Dodano: 27-09-2018

Przez wrocławski Park Grabiszyński już niebawem ruszą młodzi matematycy uzbrojeni w mapy i kompasy. Fundacja Matematyków Wrocławskich wraz z Fundacją Edukacji Międzynarodowej organizują XVI Wrocławski Matematyczny Marsz na Orientację, którego trasa wiodła będzie przez jeden z największych wrocławskich parków.

[więcej]

Konkursy dla organizacji pozarządowych - październik 2018

Dodano: 27-09-2018

Konkursy dla organizacji pozarządowych - październik 2018 [plik]

[więcej]

Uchwała w sprawie wymagań, jakie powinien spełniać projekt dolnośląskiego budżetu obywatelskiego...

Dodano: 26-09-2018

Sejmik Województwa Dolnośląskiego podjął uchwałę w sprawie wymagań, jakie powinien spełniać projekt dolnośląskiego budżetu obywatelskiego oraz zasad i trybu przeprowadzania jego konsultacji z mieszkańcami.

[więcej]

Uchwała w sprawie trybu i szczegółowych kryteriów oceny wniosków o realizację zadań publicznych w...

Dodano: 26-09-2018

Sejmik Województwa Dolnośląskiego podjął uchwałę w sprawie sprawie trybu i szczegółowych kryteriów oceny wniosków o realizację zadań publicznych w ramach inicjatywy lokalnej.

[więcej]

Nabór wniosków w programie stypendialnym „ZDOLNY ŚLĄSK” przedłużony

Dodano: 25-09-2018

Do 28 września 2018 Fundacja Edukacji Międzynarodowej przedłużyła nabór wniosków w Konkursie Stypendialnym „zDolny Śląsk”. Uczniowie szkół podstawowych i średnich mogą starać się o roczne stypendia za osiągnięcia naukowe, artystyczne, sportowe lub wyróżniającą się działalność społeczną.

[więcej]

Zaproszenie na bezpłatne szkolenie w Górze

Dodano: 25-09-2018

Fundacja Pomocy Szkole im. Edwarda Machniewicza w Górze zaprasza na szkolenie „Zmiany w przepisach prawnych dotyczących funkcjonowania organizacji pozarządowych”.

[więcej]