rozmiar czcionki: A | A | A

Zostawmy 1% podatku na Dolnym Śląsku

Dodano: 28-02-2020

Zachęcamy mieszkańców województwa dolnośląskiego do przekazywania 1% swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, które przyczynią się do poprawy jakości życia w Regionie. Pamiętajmy, że na Dolnym Śląsku jest wiele organizacji, które mogą dużo zrobić i są godne naszego zaufania. Przekazując im 1% podatku wspieramy ich działalność na rzecz Dolnoślązaków i Dolnego Śląska.

[więcej]

Zgłoś wniosek do V edycji Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego – Aktywny Dolny Śląsk!

Dodano: 19-02-2020

Od 15 lutego do 15 marca w zakładce “Złóż wniosek!” dostępny jest formularz on-line, który umożliwia składanie wniosków do budżetu. Przypominamy, że w tegorocznej odsłonie Aktywnego Dolnego Śląska wnioski składać można w ramach siedmiu dziedzin tematycznych: - sport, - turystyka, - kultura, - działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami, - działania na rzecz seniorów, - rozwój społeczeństwa obywatelskiego, - rozwój rzemiosła, w podziale na pięć subregionów: legnicki, wałbrzyski,...

[więcej]

Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu wsparcia działań na rzecz rozwoju...

Dodano: 14-02-2020

Zarząd Województwa Dolnośląskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu wsparcia działań na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.

[więcej]

Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych dotyczących utworzenia i prowadzenia Centrów...

Dodano: 13-02-2020

Zarząd Województwa Dolnośląskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych dotyczących utworzenia i prowadzenia Centrów Aktywności Obywatelskiej w 2020 r.

[więcej]

Jelenia Góra i Wałbrzych – dziękujemy za spotkania!

Dodano: 12-02-2020

Ostatnie dwa spotkania odbyły się w Jeleniej Górze i w Wałbrzychu. Zastępca Dyrektora Wydziału Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Agnieszka Kowol oraz pracownicy Działu Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego Mateusz Makarewicz oraz Kamila Wojsa przedstawili założenia V edycji Budżetu Obywatelskiego Aktywny Dolny Śląsk.

[więcej]

Dolnośląski Ośrodek Dialogu

Dodano: 06-02-2020

Fundacja Dom Pokoju: tworzymy Dolnośląski Ośrodek Dialogu by wzmacniać i upowszechniać kompetencje w zakresie transformowania konfliktu, partycypacji, budowania dialogu oraz przekazu rzeczniczego. Naszym celem jest budowanie międzysektorowej współpracy, która przyczyni się do rozwiązania istotnych problemów społecznych.

[więcej]

Dziękujemy za spotkanie w Legnicy!

Dodano: 05-02-2020

Pracownicy Działu Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego Mateusz Makarewicz oraz Kamila Wojsa, spotkali się 31 stycznia na Zamku Piastowskim w Legnicy z mieszkańcami subregionu legnickiego, aby przedstawić im założenia V edycji Budżetu Obywatelskiego Aktywny Dolny Śląsk, która startuje już 15 lutego 2019 r.  Było to pierwsze z cyklu czterech zaplanowanych spotkań...

[więcej]