rozmiar czcionki: A | A | A

Inauguracja III edycji Funduszy Norweskich i EOG

Dodano: 21-12-2017

Polska pozostaje największym beneficjentem Funduszy Norweskich i EOG. Zostały podpisane międzyrządowe umowy, na mocy których do naszego kraju trafi niemal 810 mln euro. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. wiceministrowie rozwoju Jerzy Kwieciński i Paweł Chorąży, minister ds. europejskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego Norwegii Marit Berger Røsland oraz ambasador Islandii Martin Eyjólfsson.

[więcej]

„Przewodnik po Dolnośląskich Przedsiębiorstwach Społecznych”

Dodano: 21-12-2017

Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej opublikował „Przewodnik po Dolnośląskich Przedsiębiorstwach Społecznych”.

[więcej]

Opublikowano aktualny wykaz OPP uprawnionych do 1%

Dodano: 19-12-2017

Dyrektor Narodowego Instytutu Wolności opublikował listę organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2017 w roku 2018.

[więcej]

Porządki w ngo na koniec roku!

Dodano: 18-12-2017

Zbliża się koniec roku 2017. Działające organizacje pozarządowe powinny uporządkować sprawy formalne i finansowe. Warto przed końcem roku dokonać przeglądu zobowiązań, należności oraz przychodów i kosztów. Łatwiej potem będzie przygotować sprawozdanie finansowe i merytoryczne z działalności organizacji.

[więcej]

Seminarium pt. System zlecania zadań publicznych w Polsce. Problemy i propozycje zmian

Dodano: 14-12-2017

12 grudnia br. w siedzibie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się seminarium poświęcone problemom i nowym propozycjom zmian w systemie zlecania organizacjom pozarządowym realizacji zadań publicznych.

[więcej]

RELACJA: W POSZUKIWANIU INSPIRACJI

Dodano: 14-12-2017

W weekend 9-10 grudnia wolontariusze z Klubu Liderów Młodzieżowych, działający przy lubańskim Inkubatorze Organizacji Pozarządowych, wybrali się na szkolenie do Wrocławia.

[więcej]

Projekt "Dobra Praca – w dolnośląskich podmiotach ekonomii społecznej"

Dodano: 13-12-2017

Regionalne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych zaprasza do udziału w projekcie pn. Dobra Praca – w dolnośląskich podmiotach ekonomii społecznej".

[więcej]