rozmiar czcionki: A | A | A

Dostęp do źródeł prawa będzie łatwiejszy

Dodano: 07-08-2009

Rząd pracuje nad nowym, ogólnodostępnym systemem informacji prawnej – informuje Gazeta Prawna.

[więcej]

Pierwsze spotkanie w sprawie tworzenia Programu współpracy Samorządu Województwa Dolnośląskiego z...

Dodano: 31-07-2009

W dniu 30 lipca br. w siedzibie Wydziału Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi odbyło się pierwsze spotkanie dotyczące „Programu współpracy Samorządu Województwa Dolnośląskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na Dolnym Śląsku w 2010 r.".

[więcej]

Czy będzie uproszczona księgowość dla stowarzyszeń?

Dodano: 30-07-2009

Ministerstwo Finansów analizuje uproszczenia w prowadzeniu księgowości dla organizacji pozarządowych, w tym stowarzyszeń – informuje „Gazeta Prawna”.

[więcej]

Z prac partalentu: Rada Seniorów w samorządzie gminnym

Dodano: 29-07-2009

Pod koniec maja Senat RP, a dokładniej Parlamentarny Zespół ds. Osób Starszych, po konsultacji z przedstawicielami funkcjonujących na poziomie gmin rad seniorów, wystąpił z inicjatywą w sprawie zmiany ustawy o samorządzie gminnym.

[więcej]

Bezpłatne konsultacje w zakresie pozyskiwania funduszy na projekty kulturalne

Dodano: 29-07-2009

Narodowe Centrum Kultury informuje o możliwości skorzystania z nieodpłatnych porad trenerów regionalnych NCK w zakresie pozyskiwania funduszy (funduszy strukturalnych, programów wspólnotowych, grantów krajowych i prywatnych) na rzecz sektora kultury.

[więcej]

PO FIO 2009 – procedury podpisywania umów i przekazywania dotacji

Dodano: 29-07-2009

Departament Pożytku Publicznego opublikował procedury podpisywania umów i przekazywania dotacji w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w 2009.

[więcej]

Szkolenia dotyczące przygotowania wniosków do Funduszu Wymiany Kulturalnej 2009-07-27

Dodano: 28-07-2009

Departament Funduszy Europejskich Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego we współpracy z Regionalnymi Centrami Informacji Europejskiej, Urzędem Miasta Gdańska i Biurem Gdańsk i Metropolia Europejska Stolica Kultury 2016, zaprasza w sierpniu 2009 r. na szkolenia z zakresu ubiegania się o środki na realizację projektów miękkich współfinansowanych z Funduszu Wymiany Kulturalnej w ramach Mechanizmu Finansowego EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

[więcej]