rozmiar czcionki: A | A | A

Konkurs na Młodzieżowego Delegata RP do ONZ

Dodano: 11-05-2020

Z inicjatywy Wiceprezesa Rady Ministrów, Przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego prof. Piotra Glińskiego oraz Ministra Spraw Zagranicznych prof. Jacka Czaputowicza, MSZ nawiązał współpracę z Radą Dialogu z Młodym Pokoleniem, której celem jest wspólne wyłonienie przedstawiciela polskiej młodzieży na forum Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych.

[więcej]

NIW-CRSO: Rusza nabór wniosków na dofinansowanie z Programu Wsparcia Doraźnego COVID-19

Dodano: 11-05-2020

Zgodnie z zapowiedzią Przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego, wicepremiera prof. Piotra Glińskiego, 10 mln zł zostało przeznaczone na wsparcie dla organizacji pozarządowych poszkodowanych w wyniku panującej epidemii koronawirusa.

[więcej]

Odwołanie V edycji Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego!

Dodano: 04-05-2020

Z przykrością informujemy, iż w związku z panującą epidemią koronawirusa COVID-19, w dniu 30 kwietnia 2020 r. Sejmik Województwa Dolnośląskiego uchylił uchwałę z dnia 20 września 2018 r. w sprawie wymagań, jakie powinien spełniać projekt dolnośląskiego budżetu obywatelskiego oraz zasad i trybu przeprowadzania jego konsultacji z mieszkańcami (regulacja wchodzi w życie po upływie 14 dni). Oznacza to, że wszelkie działania związane z V edycją Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego nie będą już...

[więcej]

Ruszył nabór wniosków na Dolnośląskie Małe Granty

Dodano: 16-04-2020

Masz pomysł na ciekawą inicjatywę społeczną? Skorzystaj z grantu w wysokości do 5000 zł! Edycja poświęcona jest w szczególności działaniom społecznym na rzecz wsparcia mieszkańców Dolnego Śląska w walce z epidemią koronawirusa. Na realizacje projektu zarząd województwa przeznaczył 300 tys. złotych.

[więcej]

NIW-CRSO informuje: Tarcza antykryzysowa dla III sektora: 19 rozwiązań

Dodano: 16-04-2020

W ślad za zapowiedzią Przewodniczącego Komitetu ds. Pożytku Publicznego prof. Piotra Glińskiego, dotyczącą objęcia organizacji pozarządowych tarczą antykryzysową, przedstawiamy 19 rozwiązań dla III sektora wprowadzanych w ramach tej tarczy.

[więcej]

Zawieszenie Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego 2020

Dodano: 16-04-2020

Najważniejsza wartość i cel budżetu obywatelskiego Dolnego Śląska, którą były społeczne, lokalne i integrujące różne środowiska działania - obecnie, w sposób bezpieczny dla Dolnoślązaków, jest niemożliwa do realizacji.

[więcej]