rozmiar czcionki: A | A | A

XVI WROCŁAWSKI MATEMATYCZNY MARSZ NA ORIENTACJĘ

27.09.2018 13:12

Przez wrocławski Park Grabiszyński już niebawem ruszą młodzi matematycy uzbrojeni w mapy i kompasy. Fundacja Matematyków Wrocławskich wraz z Fundacją Edukacji Międzynarodowej organizują XVI Wrocławski Matematyczny Marsz na Orientację, którego trasa wiodła będzie przez jeden z największych wrocławskich parków.

- Matematyka to nie jest nauka oderwana od rzeczywistości, ale wiedza na wskroś praktyczna – twierdzi organizatorka Marszu - Małgorzata Mikołajczyk, kierownik Zakładu Dydaktyki i Popularyzacji Matematyki w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Udział w matematycznym marszu na orientację przekona do tej tezy każdego sceptyka – dodaje.

XVI Wrocławski Matematyczny Marsz na Orientację wyruszy w tym roku w niedzielę 7 października 2018 z kampusu Centrum Edukacji Międzynarodowej, przy ulicy Racławickiej 101, gdzie mieści się siedziba Fundacji Edukacji Międzynarodowej i jej szkół. Tu zlokalizowana będzie baza zawodów, w której ponad tysiąc uczestników nie tylko znajdzie schronienie i odpoczynek, ale będzie mogło się posilić i skorzystać z bogatej oferty dodatkowych atrakcji, przygotowanych przez armię wolontariuszy z Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej ATUT i Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu. Zawody odbywać się będą w godzinach 9:00–15:00.
Do marszu mogą zgłosić się reprezentacje szkół z całego województwa dolnośląskiego. Zgłoszenia reprezentacji szkół przyjmuje Fundacja Matematyków Wrocławskich, tel. 713361085 lub 71 3757416. Udział w zawodach jest bezpłatny.

Zwycięzcy mogą liczyć na puchary, drobne nagrody i pamiątkowe dyplomy. Najlepsi będą reprezentowali Dolny Śląsk na podobnych zawodach w Łodzi. Najważniejsza jednak oczywiście jest satysfakcja. Docenili to uczestnicy poprzednich edycji Marszów, którzy z roku na rok stawiali się coraz liczniej na starcie. Wrocławski marsz jest dziś największą popularną imprezą na orientację w Polsce. O historii imprezy można poczytać na stronie Fundacji Matematyków Wrocławskich – http://math.uni.wroc.pl/fmw/
Organizatorzy zapraszają na Facebook, gdzie można śledzić bieżące informacje: https://www.facebook.com/events/239175670273560/
Impreza odbywa się pod honorowym patronatem Dziekana Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego – prof. Tomasza Jurdzińskiego. Patronat medialny nad nią objęły Gazeta Piastowska i Wrocławski Portal Matematyczny.

Informacje dla prasy:
Małgorzata Mikołajczyk, e-mail: Malgorzata.Mikolajczyk@math.uni.wroc.pl, tel. 713361085 lub 71 3757416
Monika Śliwińska-Długosz, Fundacja Edukacji Międzynarodowej, tel. 71 782 26 27, e-mail: sliwinska@fem.org.pl