rozmiar czcionki: A | A | A

Uwaga organizacje pożytku publicznego❗ Obejrzyjcie na NGO.pl: Webinarium nt. 1 proc. w usłudze "Twój e-PIT" i zmian dla NGO jako płatników

10.01.2019 12:20

Webinarium odbędzie się 11 stycznia 2019 r. Organizowane jest przez Ministerstwo Finansów z udziałem ekspertów ministerstwa. Pytania zadawać będą redaktorzy ngo.pl. Na naszym portalu odbędzie się również bezpośrednia transmisja z tego wydarzenia.

 

Webinarium podzielone na dwa bloki tematyczne:
– o godz. 11.00 rozpocznie się pierwsza część na temat przekazywania 1 proc. podatku w usłudze Twój e-PIT.
– o 11.30 godz. będzie dotyczyć zmian dla organizacji pozarządowych (NGO) jako płatników.

Webinarium jest adresowane przede wszystkim do organizacji pożytku publicznego i organizacji pozarządowych. W pierwszym bloku ekspert Ministerstwa Finansów odpowie między innymi na pytania jak przekazywany jest 1% podatku w nowej usłudze, jak można zmienić organizację lub gdzie wpisać cel szczegółowy. Osoby obserwujące webinarium dowiedzą się również, w jaki sposób emeryci i renciści mogą przekazać 1% podatku.

W drugiej części webinarium skierowanej do NGO jako płatników ekspert przedstawi nowe obowiązki organizacji, które wynikają ze zmian w PIT od 2019 r. oraz wskaże, gdzie znaleźć obowiązujące formularze. Odpowie też m.in. na pytania czy nowe zasady obowiązują wszystkie organizacje, kto i w jaki sposób w NGO podpisuje PIT-y pracownicze oraz co tak naprawdę oznacza forma elektroniczna przekazywania informacji do urzędu skarbowego.

Serdecznie zapraszamy do udziału w webinarium.

Link do webinarium będzie aktywny 11 stycznia na stronie Ministerstwa Finansów.