rozmiar czcionki: A | A | A

Dolnośląskie. Seminaria „Poznać i zrozumieć NGO - tajniki efektywnej współpracy samorządu z...

Dodano: 25-05-2016

Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Urząd Miejski w Wałbrzychu oraz Urząd Miejski w Jeleniej Górze zapraszają przedstawicieli dolnośląskich jednostek samorządu terytorialnego, w szczególności zajmujących się współpracą z organizacjami pozarządowymi na bezpłatne praktyczne seminaria edukacyjne „Poznać i zrozumieć NGO - tajniki efektywnej współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi”.

[więcej]

Spotkania informacyjne „Środa z Funduszami dla organizacji pozarządowych”

Dodano: 17-05-2016

Dolnośląskie Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich (PIFE) zapraszają na kolejne spotkania informacyjne z cyklu „Środa z Funduszami". Zaplanowane na czerwiec spotkania będą dotyczyć dofinansowania z Funduszy Europejskich na lata 2014-2020 dla organizacji pozarządowych. Spotkania odbędą się 1 czerwca 2016 roku we Wrocławiu, Jeleniej Górze, Legnicy i Wałbrzychu.

[więcej]

Legnica: Spotkanie informacyjne pn. „Środa z funduszami dla organizacji pozarządowych”

Dodano: 17-05-2016

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie informacyjne pn. „Środa z funduszami dla organizacji pozarządowych”. Spotkanie dotyczy możliwości uzyskania wsparcia z funduszy dla organizacji pozarządowych i jest bezpłatne.

[więcej]

Konkurs "zDolne NGO" - wydłużenie terminu przyjmowania zgłoszeń

Dodano: 28-04-2016

Uprzejmie informujemy, że termin przyjmowania zgłoszeń do V Edycji Konkursu "zDolne NGO"dla najlepszej dolnośląskiej organizacji pozarządowej prowadzącej działania w obszarze kultury w 2015 r., został wydłużony do dnia 6 maja 2016 roku (decyduje data wpływu do UMWD).

[więcej]

Uwaga! Nowe formularze do "małych grantów"!

Dodano: 28-04-2016

Zgodnie z ostatnią nowelizacją Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do tzw. "małych grantów" powinny być uproszczone formularze oferty i sprawozdania. Wprowadza je rozporządzenie opublikowane 25 kwietnia 2016 r. Wzory te będą obowiązywać we wszystkich samorządach w Polsce. Nowe formularze zaczynają obowiązywać od 10 maja, czyli wnioski składane od tego dnia powinny być przygotowane już na nowych wzorach.

[więcej]

Będą pieniądze na pożyczki dla ekonomii społecznej

Dodano: 26-04-2016

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podpisało umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Jej przedmiotem jest dofinansowanie pożyczek dla podmiotów ekonomii społecznej. W imieniu ministerstwa 25 kwietnia umowę podpisała podsekretarz stanu Renata Szczęch, zaś w imieniu banku wiceprezes Włodzimierz Kocon i dyrektor zarządzająca Patrycja Wolińska-Bartkiewicz. Umowa opiewa na kwotę 158,9 mln zł.

[więcej]

Ewidencja stowarzyszeń zwykłych. Jak będzie wyglądać po 20 maja?

Dodano: 26-04-2016

Nowelizacja ustawy Prawo o stowarzyszeniach kreuje nowy kształt stowarzyszeń zwykłych. Zmieniają się m.in. zasady dotyczące ich powstawania. Ewidencja stowarzyszeń zwykłych będzie działać w oparciu o te same reguły w całej Polsce, a zasady jej prowadzenia określi rozporządzenie, które wejdzie w życie 20 maja 2016 r.

[więcej]