rozmiar czcionki: A | A | A

Ruszyła IV edycja programu grantowego „Decydujesz, Pomagamy”

Dodano: 19-02-2018

Już od 19 lutego 2018 roku lokalne organizacje społeczne i aktywni mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje pomysły na inicjatywy poprawiające życie w ich lokalnym otoczeniu. Projekty mogą dotyczyć edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych, działań na rzecz zwierząt i środowiska naturalnego, pielęgnowania lokalnych tradycji lub innych obszarów, na które zaangażowani mieszkańcy chcieliby zwrócić uwagę. Pomysły można zgłaszać za pomocą...

[więcej]

Zaproszenie na seminarium poświęcone koncepcji Rady Dialogu Obywatelskiego

Dodano: 08-02-2018

Przewodniczący Komitetu ds. Pożytku Publicznego zaprasza do udziału w seminarium nt. koncepcji Rady Dialogu Obywatelskiego. Seminarium odbędzie się 19 lutego 2018 roku w siedzibie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (Al. Ujazdowskie 1/3, Sala im. T. Mazowieckiego) w godzinach 13.30 – 16:00.

[więcej]

DPD w Górze zaprasza na szkolenie pt. „Ochrona danych osobowych w organizacjach pozarządowych”

Dodano: 06-02-2018

Dolnośląski Punkt Doradczy dla organizacji pozarządowych w Górze prowadzony przez Fundację Pomocy Szkole im. E. Machniewicza zaprasza na bezpłatne szkolenie pt. „Ochrona danych osobowych w organizacjach pozarządowych”.

[więcej]

Konkursy dla organizacji pozarządowych – luty/marzec 2018

Dodano: 06-02-2018

Konkursy dla organizacji pozarządowych – luty/marzec 2018 [plik do pobrania]

[więcej]

Obowiązki NGO!

Dodano: 06-02-2018

Stowarzyszenia i fundacje oprócz licznych przywilejów i możliwości, posiadają także szereg obowiązków wynikających z przepisów prawnych. Poniżej przypomnienie najważniejszych zobowiązań organizacji pozarządowych.

[więcej]

Zaproszenie do prac nad projektem „Programu współpracy Samorządu Województwa Dolnośląskiego z...

Dodano: 01-02-2018

W związku z rozpoczęciem przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego prac nad projektem „Programu współpracy Samorządu Województwa Dolnośląskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na Dolnym Śląsku na 2019 rok" zapraszamy do uczestnictwa w opracowaniu projektu ww. dokumentu.

[więcej]

Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu wsparcia działań na rzecz rozwoju...

Dodano: 31-01-2018

Zarząd Województwa Dolnośląskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu wsparcia działań na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w 2018 roku, w tym na wsparcie zadań publicznych finansowanych ze środków pochodzących ze źródeł zewnętrznych i realizowanych przez organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

[więcej]