rozmiar czcionki: A | A | A

Rozstrzygnięcie konkursu "Przyjazna wieś"

Dodano: 30-10-2009

Projekt dolnośląskiej gminy Radków pn. „Centrum Inicjatyw Wiejskich w Ścinawce Górnej” zajął III miejsce - na szczeblu krajowym – w etapie ogólnopolskim konkursu pn. „Przyjazna wieś”na najlepszy projekt w zakresie infrastruktury zrealizowany na terenach wiejskich przy wsparciu środków unijnych. Konkurs „Przyjazna wieś” na najlepszy projekt w zakresie infrastruktury zrealizowany na terenach Wiejskich przy wsparciu środków unijnych był realizowany w ramach Krajowej Sieci Rozwoju Obszarów...

[więcej]

Więcej pieniędzy na integrację społeczną

Dodano: 28-10-2009

27 października 2009 roku Zarząd Województwa zatwierdził kolejną listę rankingową wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

[więcej]

Regiony partnerskie Województwa Dolnośląskiego na konferencji dotyczącej rozwoju obszarów...

Dodano: 28-10-2009

W dniach 23-24 października odbyła się we Wrocławiu konferencja „Perspektywy rozwoju obszarów wiejskich – doświadczenia regionów”. W ramach konferencji zorganizowano także wizytę studyjną na Dolnym Śląsku, podczas której zaprezentowano projekty zrealizowane w ramach programów LEADER oraz Odnowa Wsi.

[więcej]

II Festiwal Tradycji Dolnego Śląska zakończony

Dodano: 27-10-2009

Impreza, która odbyła się w dniach 24-25 października br. w Operze Wrocławskiej cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród Dolnoślązaków.

[więcej]

Rozstrzygnięcie konkursu "Piękna Wieś Dolnośląska 2009"

Dodano: 27-10-2009

Mościsko, Wojbórz i Włóki to zwycięzcy pierwszej edycji konkursu Piękna Wieś Dolnośląska”. W dniu 22.10.2009r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego odbyła się konferencja prasowa, na której ogłoszone zostały wyniki I edycji konkursu.

[więcej]

Reprezentanci Polonii brazylijskiej gościli na Dolnym Śląsku

Dodano: 27-10-2009

W dniach 21-25 października w Województwie Dolnośląskim złożyła wizytę delegacja z Dom Feliciano w Brazylii. Przedstawiciele Polonii wzięli udział w konferencji „Perspektywy rozwoju obszarów wiejskich – doświadczenia regionów”.

[więcej]

Festiwal Tradycji Dolnego Śląska

Dodano: 20-10-2009

W dniach 24-25 października w Operze Wrocławskiej odbędzie się druga już edycja Festiwalu Tradycji Dolnego Śląska. Inicjatorem i organizatorem Festiwalu jest Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]