rozmiar czcionki: A | A | A

Dotacje na społeczną integrację mieszkańców wsi

Dodano: 10-11-2009

10 listopada zarząd województwa zatwierdził piątą listę rankingową wniosków o dofinansowanie w ramach Priorytetu VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.3. Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (V runda konkursu nr I/7.3/A/09).

[więcej]

15-24 stycznia 2010r. Międzynarodowe Targi Rolno – Spożywcze Grüne Woche w Berlinie

Dodano: 05-11-2009

W dniach 15-24 stycznia 2010r. w Berlinie odbędą się Międzynarodowe Targi Rolno – Spożywcze Grüne Woche.

[więcej]

Wspieramy rozwój dolnośląskich bibliotek

Dodano: 03-11-2009

3 listopada wicemarszałek Jerzy Łużniak podpisał porozumienie w sprawie utworzenia Regionalnego Partnerstwa na Rzecz Rozwoju Bibliotek. Władze województwa zadeklarowały w nim wsparcie gminnych bibliotek publicznych, między innymi poprzez prowadzenie działań informacyjnych i promocyjnych na rzecz ich rozwoju.

[więcej]

Rozstrzygnięcie konkursu "Przyjazna wieś"

Dodano: 30-10-2009

Projekt dolnośląskiej gminy Radków pn. „Centrum Inicjatyw Wiejskich w Ścinawce Górnej” zajął III miejsce - na szczeblu krajowym – w etapie ogólnopolskim konkursu pn. „Przyjazna wieś”na najlepszy projekt w zakresie infrastruktury zrealizowany na terenach wiejskich przy wsparciu środków unijnych. Konkurs „Przyjazna wieś” na najlepszy projekt w zakresie infrastruktury zrealizowany na terenach Wiejskich przy wsparciu środków unijnych był realizowany w ramach Krajowej Sieci Rozwoju Obszarów...

[więcej]

Więcej pieniędzy na integrację społeczną

Dodano: 28-10-2009

27 października 2009 roku Zarząd Województwa zatwierdził kolejną listę rankingową wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

[więcej]

Regiony partnerskie Województwa Dolnośląskiego na konferencji dotyczącej rozwoju obszarów...

Dodano: 28-10-2009

W dniach 23-24 października odbyła się we Wrocławiu konferencja „Perspektywy rozwoju obszarów wiejskich – doświadczenia regionów”. W ramach konferencji zorganizowano także wizytę studyjną na Dolnym Śląsku, podczas której zaprezentowano projekty zrealizowane w ramach programów LEADER oraz Odnowa Wsi.

[więcej]

II Festiwal Tradycji Dolnego Śląska zakończony

Dodano: 27-10-2009

Impreza, która odbyła się w dniach 24-25 października br. w Operze Wrocławskiej cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród Dolnoślązaków.

[więcej]