rozmiar czcionki: A | A | A


Dolny Śląsk na XII Międzynarodowych Targach Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD w Łodzi

23.10.2019 10:34

W terminie 18-20 października 2019 r. odbyły się XII Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD oraz VIII Targi Ekologicznego Stylu Życia beECO - najważniejsze i największe wydarzenie branży ekologicznych produktów w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.


Stoisko Województwa Dolnośląskiego, prezentowało dziewięciu wyjątkowych producentów:

- Runoland
- Kiszone Warzywa z Doliny Baryczy M.Sznajder
- Zakład handlu i przetwórstwa owocowo-warzywnego “Ścinawa”
- Eko Aronia
- Gospodarstwo Pasieczne Zofia i Czesław Trzciańscy
- Sery Łomnickie
- Grupa Producentów Owoców i Warzyw „Trzebnickie Sady” sp. z o.o.
- Piernikarnia Wrocławska - Pierniki Wrocławskie
- OSM Międzybórz


Przedstawiając produkty takie jak miody, sery, kiszonki, przetwory owocowo-warzywne, przetwory mleczne, czy pierniki. Natomiast na pozostały stoiskach można było również zdegustować i nabyć produkty takie jak kajmaki, suszone owoce, oleje, produkty zbożowe, wyroby cukiernicze, produkty mięsne itp. Oprócz zapewnienia wielu wyśmienitych produktów, które spełniały oczekiwania postawione przez świadomych i wymagających odbiorców popierających zdrowy tryb życia, targi Natura Food zapewniały wiele ciekawych wydarzeń, co skutkowało tym, że po raz kolejny targi odwiedziło kilkanaście tysięcy osób wśród, których byli przedstawiciele kadry menedżerskiej ekobiznesu, osoby odpowiedzialne za zakupy w sieciach handlowych i sklepach wielkopowierzchniowych, aptekach oraz właściciele sklepów, hurtownicy i dystrybutorzy produktów, a także  przedstawiciele ambasad i branży z krajów europejskich i azjatyckich. Na uwagę zasługuje fakt, iż stosunek odwiedzających z branży do konsumentów z roku na rok się zwiększa na korzyść tych pierwszych.


Udział Województwa Dolnośląskiego w XII Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD był finansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Schematu II Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.