rozmiar czcionki: A | A | A

Dolny Śląsk na XI Międzynarodowych Targach Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD w Łodzi

16.10.2018 14:37

W terminie 12-14 października 2018 r. odbyły się XI Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD oraz VII Targi Ekologicznego Stylu Życia beECO - najważniejsze i największe wydarzenie branży ekoproduktów w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

W tym roku na stoisku Województwa Dolnośląskiego, zaprezentowali swoje produkty następujący wystawcy:

Gospodarstwo ekologiczne „Kozia Łąka” www.serylomnickie.pl produkty z mleka koziego: sery kozie długo dojrzewające, sery kozie dojrzewające młode, jogurty.

DOTI SP. J. Manufaktura Draży Czekoladowych D.M. Mroczkowscy
www.doti.pl owoce i orzechy z upraw ekologicznych oblane wykwintną, gorzką czekoladą BIO .

Spółdzielnia Mleczarska KaMos w Kamiennej Górze
www.kamos.pl sery pleśniowe, sery twarogowe.

Pasieka Hello Yellow miody: w tym miód leśny z Masywu Śnieżnika, który otrzymał Nagrodę „Perła” w bieżącym roku.

Gospodarstwo Rolne M.Sznajder Kiszone warzywa z Doliny Baryczy  www.sznajder.agro.pl specjalnościami są kiszone ogórki oraz kiszona kapusta

Masarnia Bronisław Urbanowski
www.urbanowski.eu Kabanosy, kiełbasa Domowa, Śląska z Zawidowic, Salceson Zawidowicki, Szynka Tradycyjna i wiele innych


Program targów obfitował w wiele ciekawych wydarzeń towarzyszących, przygotowanych z myślą o przedstawicielach branży oraz świadomych i wymagających koneserach stylu eko. Po raz kolejny targi odwiedziło kilkanaście tysięcy osób wśród, których byli przedstawiciele kadry menedżerskiej ekobiznesu, osoby odpowiedzialne za zakupy w sieciach handlowych i sklepach wielkopowierzchniowych, aptekach oraz właściciele sklepów, hurtownicy i dystrybutorzy produktów, a także  przedstawiciele ambasad i branży z krajów europejskich i azjatyckich. Na uwagę zasługuje fakt, iż stosunek odwiedzających z branży do konsumentów z roku na rok się zwiększa na korzyść tych pierwszych.

Złoty Medal Targów NATURA FOOD  w Łodzi za produkt zdobył Olej z nasion kozieradki zimno tłoczony nieczyszczony firmy: Ol'Vita Krzysztof Dziaduch

Udział Województwa Dolnośląskiego w X Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD był finansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Schematu II Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.