rozmiar czcionki: A | A | A

ROZLICZENIE PROGRAMU STYPENDIALNEGO "SPRAWNY UCZEŃ 2014/2015"Międzynarodowe Targi Turystyczne za nami

Dodano: 28-02-2017

W dniach 24-26 lutego wrocławska Hala Stulecia gościła miłośników podróży, wystawców i organizatorów turystyki z całego świata w ramach Międzynarodowych Targów Turystycznych. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego był jednym ze współorganizatorów imprezy, dlatego w jej uroczystym otwarciu uczestniczyli marszałek Cezary Przybylski oraz wicemarszałek Iwona Krawczyk. Podczas targów nie zabrakło wystąpień dot. turystyki bez barier. Stanisław Francuz, wydawca przewodników turystycznych dla...

[więcej]

Zaproszenie na spotkanie informacyjne dla mieszkańców powiatu wrocławskiego

Dodano: 23-02-2017

Fundacja „Promyk Słońca” oraz Województwo Dolnośląskie zapraszają mieszkańców powiatu wrocławskiego do udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym projektu pn. „Usługi asystenckie na rzecz osób z niepełnosprawnościami z obszaru Dolnego Śląska”

[więcej]

Wizyta pełnomocnika marszałka w Wołowie

Dodano: 22-02-2017

Z wizytą do Wołowa udał się wczoraj Paweł Parus, pełnomocnik marszałka ds. osób niepełnosprawnych. Organizatorem spotkania dot. projektu "Usługi asystenckie na rzecz osób z niepełnosprawnościami z obszaru Dolnego Śląska” było Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych w Wołowie. Honory gospodarza pełniły panie Elżbieta Bereza - założycielka stowarzyszenia i Karolina Szewczyk - prezes zarządu.

[więcej]

Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Turystyczne Wrocław 2017

Dodano: 22-02-2017

Już w najbliższy weekend, 24 lutego rozpoczyna się najważniejsze wydarzenie targowe w regionie i jedno z największych w Polsce - Międzynarodowe Targi Turystyczne we Wrocławiu, których współorganizatorem jest Województwo Dolnośląskie. Nie zabraknie zagadnień związanych z turystyką bez barier! Uwaga!!! Organizator zapewnia dla wszystkich osób niepełnosprawnych z opiekunami wstęp wolny!

[więcej]

Ruszył projekt dot. usług asystenckich

Dodano: 16-02-2017

We wtorek, 14 lutego w Ośrodku Kibice Razem Miedzi w Legnicy odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące projektu "Usługi asystenckie na rzecz osób z niepełnosprawnościami z obszaru Dolnego Śląska”, realizowanego w partnerstwie przez Fundację „Promyk Słońca” i Samorząd Województwa Dolnośląskiego. Zadanie jest współfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. W spotkaniu wzięli udział Paweł Parus - pełnomocnik marszałka ds. osób...

[więcej]

Usługi asystenckie na rzecz osób z niepełnosprawnościami z obszaru Dolnego Śląska

Dodano: 13-02-2017

Zapraszamy 1) kandydatów na asystentów osób niepełnosprawnych mieszkających na co dzień w Legnicy 2) osoby niepełnosprawne potrzebujące wsparcia asystentów na spotkanie informacyjne dotyczące projektu: "Usługi asystenckie na rzecz osób z niepełnosprawnościami z obszaru Dolnego Śląska", które odbędzie się we wtorek 14 lutego 2017 o godz. 16:30 w siedzibie Ośrodka Kibice-Razem w Legnicy (ul. Wrocławska 93/2)

[więcej]

Wizytacja dolnośląskich ośrodków rehabilitacyjnych

Dodano: 09-02-2017

Kolejne dolnośląskie ośrodki, w których organizowane są turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych odwiedzili pracownicy Wydziału ds. Osób Niepełnosprawnych - Bogusława Kulińska, z-ca dyrektora wydziału oraz Zbigniew Ligus, główny specjalista. Wizyty te są związane z realizacją zadania samorządu województwa dolnośląskiego, jakim jest sporządzanie dla Wojewody Dolnośląskiego opinii do wniosku o uzyskanie bądź przedłużenie wpisu do rejestru ośrodków.

[więcej]