rozmiar czcionki: A | A | A

ROZLICZENIE PROGRAMU STYPENDIALNEGO "SPRAWNY UCZEŃ 2014/2015"Dolnośląski Konwent Regionalny Organizacji i Środowisk Osób z Niepełnosprawnościami

Dodano: 09-06-2016

Zagadnieniom związanym z asystenturą i systemem orzecznictwa poświęcony był wczorajszy konwent „Samodzielność – Niezależność – Aktywność”. Patronat nad wydarzeniem objął marszałek województwa – Cezary Przybylski. W spotkaniu w roli eksperta uczestniczył Paweł Parus, pełnomocnik marszałka ds. osób niepełnosprawnych.

[więcej]

Kształtowanie pozytywnych postaw wobec niepełnosprawności wśród przedszkolaków

Dodano: 01-06-2016

Na zaproszenie dyrekcji Przedszkola nr 109 z oddziałami integracyjnymi we Wrocławiu udał się z wizytą do tej placówki Paweł Parus – pełnomocnik marszałka ds. osób niepełnosprawnych. Głównym celem spotkania z przedszkolakami było kształtowanie pozytywnych postaw wobec niepełnosprawności i uwrażliwienie na potrzeby osób niepełnosprawnych.

[więcej]

Wycieczka w ramach projektu „Bliżej Natury i Dolnego Śląska"

Dodano: 25-05-2016

Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej "Akademia Życia" Stowarzyszenia "Dać Nadzieję" w Lubinie wzięli udział w jednej z trzech wycieczek realizowanych ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

VI Ogólnopolska Konferencja „Modern Futbol”, 18-19 maja 2016

Dodano: 23-05-2016

Liczna delegacja reprezentowała Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego podczas VI Ogólnopolskiej Konferencji „Modern futbol”, która odbyła się we Wrocławiu w dniach 18-19 maja. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Cezary Przybylski – marszałek Dolnego Śląska.

[więcej]

Dziękujemy za pomoc!

Dodano: 23-05-2016

Dziś w Urzędzie Marszałkowskim podsumowaliśmy obchody Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych. Spotkaliśmy się także z przedstawicielami organizacji, który czynnie uczestniczyły w wydarzeniu i spędziły wraz z nami ten wyjątkowy dzień

[więcej]

Zaproszenie na Drogę Krzyżową dla osób niepełnosprawnych

Dodano: 03-03-2016

W piątek, 11 marca, w Katedrze Wrocławskiej odbędzie się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla osób niepełnosprawnych, ich rodzin oraz przedstawicieli instytucji i organizacji wspierających środowisko osób niepełnosprawnych.

[więcej]

Powołanie Wojewódzkiej Społecznej Rady do spraw Osób Niepełnosprawnych

Dodano: 03-12-2015

Zarządzeniem Marszałka Województwa Dolnośląskiego Nr 110/2015 z dnia 1 grudnia 2015 r., zostali powołani nowi członkowie Wojewódzkiej Społecznej Rady do spraw Osób Niepełnosprawnych.

[więcej]