rozmiar czcionki: A | A | A

ROZLICZENIE PROGRAMU STYPENDIALNEGO "SPRAWNY UCZEŃ 2014/2015"Spotkanie informacyjne w Legnicy

Dodano: 13-03-2017

Mieszkańców Legnicy, zainteresowanych pracą w charakterze asystenta albo potrzebujących wsparcia asystentów, zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 16 marca o godzinie 12.00 w Ośrodku Kibice Razem w Legnicy, przy ulicy Wrocławskiej 93/2.

[więcej]

Wałbrzyskie spotkanie pełnomocników ds. osób niepełnosprawnych

Dodano: 08-03-2017

Z wizytą do Wałbrzycha udał się wczoraj Paweł Parus, pełnomocnik marszałka ds. osób niepełnosprawnych. W sali sesyjnej Ratusza spotkał się m.in. z Janiną Turicką, pełnomocniczką prezydenta Wałbrzycha ds. osób niepełnosprawnych oraz niepełnosprawnymi mieszkańcami gminy. Głównym celem wizyty było zachęcenie do korzystania z usług asystenckich, ale rozmawiano także o problemach, z jakimi boryka się miejscowe środowisko.

[więcej]

Drugie spotkanie informacyjne w Wałbrzychu - 7 marca 2017

Dodano: 02-03-2017

Mieszkańców Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego, zainteresowanych pracą w charakterze asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej albo potrzebujących wsparcia asystenta, zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 7 marca o godzinie 12.00 w sali nr 26 w Ratuszu (Urzędzie Miejskim) w Wałbrzychu (Plac Magistracki 1).

[więcej]

Międzynarodowe Targi Turystyczne za nami

Dodano: 28-02-2017

W dniach 24-26 lutego wrocławska Hala Stulecia gościła miłośników podróży, wystawców i organizatorów turystyki z całego świata w ramach Międzynarodowych Targów Turystycznych. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego był jednym ze współorganizatorów imprezy, dlatego w jej uroczystym otwarciu uczestniczyli marszałek Cezary Przybylski oraz wicemarszałek Iwona Krawczyk. Podczas targów nie zabrakło wystąpień dot. turystyki bez barier. Stanisław Francuz, wydawca przewodników turystycznych dla...

[więcej]

Zaproszenie na spotkanie informacyjne dla mieszkańców powiatu wrocławskiego

Dodano: 23-02-2017

Fundacja „Promyk Słońca” oraz Województwo Dolnośląskie zapraszają mieszkańców powiatu wrocławskiego do udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym projektu pn. „Usługi asystenckie na rzecz osób z niepełnosprawnościami z obszaru Dolnego Śląska”

[więcej]

Wizyta pełnomocnika marszałka w Wołowie

Dodano: 22-02-2017

Z wizytą do Wołowa udał się wczoraj Paweł Parus, pełnomocnik marszałka ds. osób niepełnosprawnych. Organizatorem spotkania dot. projektu "Usługi asystenckie na rzecz osób z niepełnosprawnościami z obszaru Dolnego Śląska” było Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych w Wołowie. Honory gospodarza pełniły panie Elżbieta Bereza - założycielka stowarzyszenia i Karolina Szewczyk - prezes zarządu.

[więcej]

Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Turystyczne Wrocław 2017

Dodano: 22-02-2017

Już w najbliższy weekend, 24 lutego rozpoczyna się najważniejsze wydarzenie targowe w regionie i jedno z największych w Polsce - Międzynarodowe Targi Turystyczne we Wrocławiu, których współorganizatorem jest Województwo Dolnośląskie. Nie zabraknie zagadnień związanych z turystyką bez barier! Uwaga!!! Organizator zapewnia dla wszystkich osób niepełnosprawnych z opiekunami wstęp wolny!

[więcej]