rozmiar czcionki: A | A | A

Środki aktualnie dostępne w trybie art. 19a: środki PFRON- 0,00 PLN, środki BWD- 0,00 PLN


     Wzory umów

Spotkanie dot. realizacji programów w ramach Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób...

Dodano: 02-10-2019

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wraz z Dolnośląskim Ośrodkiem Polityki Społecznej i Fundacją Imago zaprasza na spotkanie poświęcone realizacji programów w ramach Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych na Dolnym Śląsku, które odbędzie się dnia 22 października 2019 r. (wtorek) w godzinach od 11:30 do 14:30 w sali konferencyjnej UMWD – 122 przy ulicy Walońskiej 3-5 we Wrocławiu.

[więcej]

Wizyta pełnomocnika marszałka w Kielcach

Dodano: 30-09-2019

Rozwój usług wspierających niezależne życie oraz współpraca z samorządem w zakresie działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami były głównymi tematami konferencji zorganizowanej w Kielcach przez Fundację Dogadanka, będącej także inauguracją kampanii “Chcę swojego życia”.

[więcej]

Legnicka Paraolimpiada TPD

Dodano: 30-09-2019

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy i Miejski w Legnicy zorganizowało XVII edycję Legnickiej Paraolimpiady TPD. Wśród zaproszonych gości była także Bogusława Kulińska, zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

[więcej]

Niezwykły pokaz mody

Dodano: 24-09-2019

Pokaz mody „It’s my time” organizowany przez Dolnośląski Instytut Doradczy doczekał się V edycji. W niedzielę 22 września we wnętrzach ATM Studio w Bielanach Wrocławskich pojawiło się ponad 300 osób, które na żywo obejrzały niezwykły obraz piękna, wrażliwości i przejmujących przemian.

[więcej]

XIII edyccja Turnieju TURGOL

Dodano: 24-09-2019

W dniach 19-20 września 2019 na Polach Marsowych Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu odbyła się XIII edycja Turnieju TURGOL. Jest to impreza dedykowana osobom z niepełnosprawnościami intelektualnymi. W turnieju wzięło udział 15 drużyn. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Cezary Przybylski, marszałek Dolnego Śląska.

[więcej]

XX-lecia Warsztatów Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie

Dodano: 19-09-2019

Z okazji jubileuszu XX-lecia Warsztatów Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie w Teatrze Miejskim w Świdnicy odbyła się uroczystość podsumowująca wieloletnią działalność na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną. Uczestniczył w niej m.i.n. Paweł Parus, pełnomocnik marszałka ds. osób z niepełnosprawnościami, który przekazał gratulacje i serdeczne życzenia w imieniu Cezarego Przybylskiego, marszałka województwa dolnośląskiego.

[więcej]

4. Dolnośląski Konwent Regionalny Organizacji i Środowisk Osób Niepełnosprawnych

Dodano: 18-09-2019

4. Dolnośląski Konwent Regionalny Organizacji i Środowisk Osób Niepełnosprawnych “Dostępność - Samodzielność - Aktywność już za nami. W tym roku odbył on się na Stadionie Wrocław. Ponad 200 uczestników świadczy o mocnej potrzebie rozmów o systeme wsparcia osób z niepełnosprawnościami. Wśród zgromadzonych gości byli przedstawiciele organizacji pozarządowych i instytucji działających na rzecz naszego środowiska. Liczną reprezentację stanowili samorządowcy. Sporo było także osób niezrzeszonych....

[więcej]