rozmiar czcionki: A | A | A

ROZLICZENIE PROGRAMU STYPENDIALNEGO "SPRAWNY UCZEŃ 2014/2015"Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Turystyczne Wrocław 2017

Dodano: 22-02-2017

Już w najbliższy weekend, 24 lutego rozpoczyna się najważniejsze wydarzenie targowe w regionie i jedno z największych w Polsce - Międzynarodowe Targi Turystyczne we Wrocławiu, których współorganizatorem jest Województwo Dolnośląskie. Nie zabraknie zagadnień związanych z turystyką bez barier! Uwaga!!! Organizator zapewnia dla wszystkich osób niepełnosprawnych z opiekunami wstęp wolny!

[więcej]

Ruszył projekt dot. usług asystenckich

Dodano: 16-02-2017

We wtorek, 14 lutego w Ośrodku Kibice Razem Miedzi w Legnicy odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące projektu "Usługi asystenckie na rzecz osób z niepełnosprawnościami z obszaru Dolnego Śląska”, realizowanego w partnerstwie przez Fundację „Promyk Słońca” i Samorząd Województwa Dolnośląskiego. Zadanie jest współfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. W spotkaniu wzięli udział Paweł Parus - pełnomocnik marszałka ds. osób...

[więcej]

Usługi asystenckie na rzecz osób z niepełnosprawnościami z obszaru Dolnego Śląska

Dodano: 13-02-2017

Zapraszamy 1) kandydatów na asystentów osób niepełnosprawnych mieszkających na co dzień w Legnicy 2) osoby niepełnosprawne potrzebujące wsparcia asystentów na spotkanie informacyjne dotyczące projektu: "Usługi asystenckie na rzecz osób z niepełnosprawnościami z obszaru Dolnego Śląska", które odbędzie się we wtorek 14 lutego 2017 o godz. 16:30 w siedzibie Ośrodka Kibice-Razem w Legnicy (ul. Wrocławska 93/2)

[więcej]

Wizytacja dolnośląskich ośrodków rehabilitacyjnych

Dodano: 09-02-2017

Kolejne dolnośląskie ośrodki, w których organizowane są turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych odwiedzili pracownicy Wydziału ds. Osób Niepełnosprawnych - Bogusława Kulińska, z-ca dyrektora wydziału oraz Zbigniew Ligus, główny specjalista. Wizyty te są związane z realizacją zadania samorządu województwa dolnośląskiego, jakim jest sporządzanie dla Wojewody Dolnośląskiego opinii do wniosku o uzyskanie bądź przedłużenie wpisu do rejestru ośrodków.

[więcej]

Wizyta Bogusławy Kulińskiej w Wołowie

Dodano: 06-02-2017

24 stycznia 2017 roku w Wołowskim Domu Kultury odbyła się uroczystość Opłatkowo-Noworoczna. Jej organizatorem był Polski Związek Niewidomych Okręg Dolnośląski "KOŁO w Wołowie". W spotkaniu uczestniczyła Bogusława Kulińska, z-ca dyrektora Wydziału ds. Osób Niepełnosprawnych Urzędu Marszałkowskiego, która w imieniu Marszałka i całego Zarządu Województwa Dolnośląskiego złożyła życzenia wszystkim zebranym. Podczas uroczystości panowała ciepła i świąteczna...

[więcej]

Dolnośląska Gala Sportu za nami! Oto zwycięzcy

Dodano: 01-02-2017

Znamy najlepszych sportowców i trenerów na Dolnym Śląsku w 2016 roku! W poniedziałkowy wieczór w Narodowym Forum Muzyki odbyła się Dolnośląska Gala Sportu, podczas której poznaliśmy laureatów 64. Plebiscytu „Gazety Wrocławskiej” na Najlepszego Sportowca i Trenera minionego roku.

[więcej]

Wizyta pełnomocnika marszałka ds. osób niepełnosprawnych w Zagrodnie

Dodano: 23-01-2017

Kształtowanie pozytywnych postaw wobec osób niepełnosprawnych oraz zachęcanie do integracji i tolerancji były celem spotkania Pawła Parusa – pełnomocnika marszałka ds. osób niepełnosprawnych z uczniami Gimnazjum w Zagrodnie. Przeprowadzone warsztaty to efekt zaproszenia wystosowanego przez dyrektora placówki – Bożenę Sienkiewicz i Urząd Gminy w Zagrodnie. Pełnomocnikowi marszałka towarzyszył Michał Fitas – prezes Federacji Kibiców Niepełnosprawnych.

[więcej]