rozmiar czcionki: A | A | A

ROZLICZENIE PROGRAMU STYPENDIALNEGO "SPRAWNY UCZEŃ 2014/2015"Usługi asystenckie na rzecz osób z niepełnosprawnościami z obszaru Dolnego Śląska

Dodano: 13-02-2017

Zapraszamy 1) kandydatów na asystentów osób niepełnosprawnych mieszkających na co dzień w Legnicy 2) osoby niepełnosprawne potrzebujące wsparcia asystentów na spotkanie informacyjne dotyczące projektu: "Usługi asystenckie na rzecz osób z niepełnosprawnościami z obszaru Dolnego Śląska", które odbędzie się we wtorek 14 lutego 2017 o godz. 16:30 w siedzibie Ośrodka Kibice-Razem w Legnicy (ul. Wrocławska 93/2)

[więcej]

Wizytacja dolnośląskich ośrodków rehabilitacyjnych

Dodano: 09-02-2017

Kolejne dolnośląskie ośrodki, w których organizowane są turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych odwiedzili pracownicy Wydziału ds. Osób Niepełnosprawnych - Bogusława Kulińska, z-ca dyrektora wydziału oraz Zbigniew Ligus, główny specjalista. Wizyty te są związane z realizacją zadania samorządu województwa dolnośląskiego, jakim jest sporządzanie dla Wojewody Dolnośląskiego opinii do wniosku o uzyskanie bądź przedłużenie wpisu do rejestru ośrodków.

[więcej]

Wizyta Bogusławy Kulińskiej w Wołowie

Dodano: 06-02-2017

24 stycznia 2017 roku w Wołowskim Domu Kultury odbyła się uroczystość Opłatkowo-Noworoczna. Jej organizatorem był Polski Związek Niewidomych Okręg Dolnośląski "KOŁO w Wołowie". W spotkaniu uczestniczyła Bogusława Kulińska, z-ca dyrektora Wydziału ds. Osób Niepełnosprawnych Urzędu Marszałkowskiego, która w imieniu Marszałka i całego Zarządu Województwa Dolnośląskiego złożyła życzenia wszystkim zebranym. Podczas uroczystości panowała ciepła i świąteczna...

[więcej]

Dolnośląska Gala Sportu za nami! Oto zwycięzcy

Dodano: 01-02-2017

Znamy najlepszych sportowców i trenerów na Dolnym Śląsku w 2016 roku! W poniedziałkowy wieczór w Narodowym Forum Muzyki odbyła się Dolnośląska Gala Sportu, podczas której poznaliśmy laureatów 64. Plebiscytu „Gazety Wrocławskiej” na Najlepszego Sportowca i Trenera minionego roku.

[więcej]

Wizyta pełnomocnika marszałka ds. osób niepełnosprawnych w Zagrodnie

Dodano: 23-01-2017

Kształtowanie pozytywnych postaw wobec osób niepełnosprawnych oraz zachęcanie do integracji i tolerancji były celem spotkania Pawła Parusa – pełnomocnika marszałka ds. osób niepełnosprawnych z uczniami Gimnazjum w Zagrodnie. Przeprowadzone warsztaty to efekt zaproszenia wystosowanego przez dyrektora placówki – Bożenę Sienkiewicz i Urząd Gminy w Zagrodnie. Pełnomocnikowi marszałka towarzyszył Michał Fitas – prezes Federacji Kibiców Niepełnosprawnych.

[więcej]

Koncert noworoczny w Mikoszowie

Dodano: 20-01-2017

W czwartek, 19 stycznia 2017 roku w siedzibie Stowarzyszenia św. Celestyna w Mikoszowie odbył się koncert noworoczny, podczas którego swoją twórczość zaprezentowali artyści skupieni wokół Społecznego Ogniska Muzycznego prowadzonego przez Małgorzatę de Haan. W wydarzeniu uczestniczyła delegacja urzędu marszałkowskiego: Paweł Parus – pełnomocnik marszałka ds. osób niepełnosprawnych oraz Bogusława Kulińska – z-ca dyrektora Wydziału ds. Osób Niepełnosprawnych.

[więcej]