rozmiar czcionki: A | A | A

Środki aktualnie dostępne w trybie art. 19a: środki PFRON- 20 000,00 PLN, środki BWD- 15 000,00 PLN


     Wzory umów

Przełamywanie barier w dolnośląskich szkołach

Dodano: 07-10-2019

Realizacja projektu “Razem w pełni sprawni 2019” prowadzonego przez Fundację Promyk Słońca nabiera rozpędu. Po warsztatach dla nauczycieli rozpoczął się cykl wizyt osób z niepełnosprawnościami w dolnośląskich szkołach. W tegorocznej edycji w roli szkoleniowca występuje Robert Mkrtchyan - kapitan drużyny Blind Football Śląsk Wrocław, borykający się na co dzień z dysfunkcją wzroku. W spotkaniach z uczniami uczestniczy także Paweł Parus, Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z...

[więcej]

Otwarty nabór partnera do projektu pn. „Samorząd bez barier”

Dodano: 03-10-2019

Informujemy, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło otwarty nabór partnera do projektu pozakonkursowego pn. „Samorząd bez barier” skierowanego do instytucji posiadających wiedzę i doświadczenie w realizacji działań z zakresu zapewniania dostępności oraz wspierania osób z niepełnosprawnościami.

[więcej]

Spotkanie dot. realizacji programów w ramach Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób...

Dodano: 02-10-2019

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wraz z Dolnośląskim Ośrodkiem Polityki Społecznej i Fundacją Imago zaprasza na spotkanie poświęcone realizacji programów w ramach Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych na Dolnym Śląsku, które odbędzie się dnia 22 października 2019 r. (wtorek) w godzinach od 11:30 do 14:30 w sali konferencyjnej UMWD – 122 przy ulicy Walońskiej 3-5 we Wrocławiu.

[więcej]

Wizyta pełnomocnika marszałka w Kielcach

Dodano: 30-09-2019

Rozwój usług wspierających niezależne życie oraz współpraca z samorządem w zakresie działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami były głównymi tematami konferencji zorganizowanej w Kielcach przez Fundację Dogadanka, będącej także inauguracją kampanii “Chcę swojego życia”.

[więcej]

Legnicka Paraolimpiada TPD

Dodano: 30-09-2019

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy i Miejski w Legnicy zorganizowało XVII edycję Legnickiej Paraolimpiady TPD. Wśród zaproszonych gości była także Bogusława Kulińska, zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

[więcej]

Niezwykły pokaz mody

Dodano: 24-09-2019

Pokaz mody „It’s my time” organizowany przez Dolnośląski Instytut Doradczy doczekał się V edycji. W niedzielę 22 września we wnętrzach ATM Studio w Bielanach Wrocławskich pojawiło się ponad 300 osób, które na żywo obejrzały niezwykły obraz piękna, wrażliwości i przejmujących przemian.

[więcej]

XIII edyccja Turnieju TURGOL

Dodano: 24-09-2019

W dniach 19-20 września 2019 na Polach Marsowych Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu odbyła się XIII edycja Turnieju TURGOL. Jest to impreza dedykowana osobom z niepełnosprawnościami intelektualnymi. W turnieju wzięło udział 15 drużyn. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Cezary Przybylski, marszałek Dolnego Śląska.

[więcej]