rozmiar czcionki: A | A | A

Środki aktualnie dostępne w trybie art. 19a: środki PFRON- 20 000,00 PLN, środki BWD- 15 000,00 PLN


     Wzory umów

Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu rehabilitacji zawodowej i...

Dodano: 23-03-2011

Zarząd Województwa Dolnośląskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w zakresie działalności na rzecz osób niepełnosprawnych dotyczącej ich rehabilitacji zawodowej i społecznej w 2011 r.

[więcej]

Więcej dla bezrobotnego, gdy jest niepełnosprawny

Dodano: 11-03-2011

Osoba z orzeczeniem o niepełnosprawności może się starać o 51,5 tysiąca złotych dofinansowania z PFRON na założenie firmy.

[więcej]

Razem w pełni sprawni

Dodano: 04-03-2011

W jaki sposób przezwyciężać własne zahamowania wobec osób z niepełnosprawnością? Jak przystępnie i efektywnie o niej nauczać? Jak wykształcić w najmłodszych postawę, która pozwoli im na zaakceptowanie niepełnosprawności jako trwałego i normalnego elementu ich szkolnej i pozaszkolnej rzeczywistości? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi szukało ok. 400 nauczycieli, uczestników warsztatów „Razem w pełni sprawni”. Dziś w Kliczkowie konferencję inaugurującą ten projekt otworzył wicemarszałek...

[więcej]

Działalność na rzecz osób niepełnosprawnych.

Dodano: 02-03-2011

Informacja o ofercie złożonej na realizację zadania publicznego w zakresie działalności na rzecz osób niepełnosprawnych zgodnie z art. 19a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

[więcej]

Nowoczesne uczelnie bez barier

Dodano: 17-02-2011

Dziś na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego odbyła się konferencja „Możliwości a Bariery - nowoczesne uczelnie bez barier”. W debacie uczestniczyli minister nauki Barbara Kudrycka, sekretarz stanu w ministerstwie pracy i pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Jarosław Duda, przedstawiciele ministerstwa edukacji, Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych i rektorzy wrocławskich uczelni. Konferencję na temat kształcenie osób...

[więcej]

"Możliwości a Bariery - nowoczesne uczelnie bez barier"

Dodano: 02-02-2011

Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Stowarzyszenie "Twoje nowe możliwości" mają przyjemność zaprosić na konferencję "Możliwości a Bariery - nowoczesne uczelnie bez barier".

[więcej]

Działalność na rzecz osób niepełnosprawnych

Dodano: 01-02-2011

Informacja o ofercie złożonej na realizację zadania publicznego w zakresie działalności na rzecz osób niepełnosprawnych zgodnie z art. 19 a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

[więcej]