rozmiar czcionki: A | A | A

ROZLICZENIE PROGRAMU STYPENDIALNEGO "SPRAWNY UCZEŃ 2014/2015"Zachęcamy do udziału w Galerionie 2018 - przeglądzie twórczości osób z niepełnosprawnościami

Dodano: 07-06-2018

Do 15 czerwca 2018 roku można zgłaszać prace plastyczne i literackie, fotografie, prezentacje muzyczne czy małe formy teatralne do V Dolnośląskiego Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych Galerion 2018.

[więcej]

Inauguracja "Razem w pełni sprawni"

Dodano: 05-06-2018

Warsztaty dla nauczycieli rozpoczęły tegoroczną edycję projektu “Razem w pełni sprawny” realizowanego przez Fundację Promyk Słońca, a współfinansowanego przez województwo dolnośląskie.

[więcej]

70-lecie Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 12 dla Niesłyszących i...

Dodano: 30-05-2018

Dolnośląski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niesłyszących i Słabosłyszących we Wrocławiu skończył 25 maja 70 lat. To jedyna taka szkoła na Dolnym Śląsku, która od lat pomaga i wspiera osoby z wadami słuchu.

[więcej]

III edycja "Mam Telent" w Chojnicach

Dodano: 29-05-2018

25 maja odbyła się III edycja konkursu dla osób niepełnosprawnych “Mamy Talent”, organizowanego przez Środowiskowy Dom Samopomocy nr 1 w Chojnowie. Wzięło w nim udział dziewięciu wykonawców. Konkurs oglądali przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego: Tadeusz Samborski, członek zarządu województwa dolnośląskiego oraz Bogusława Kulińska, z-a dyrektora Wydziału ds. Osób Niepełnosprawnych UMWD.

[więcej]

Sukcesy sportowców Świtu Wrocław

Dodano: 22-05-2018

Pod koniec kwietnia koszykarki i siatkarki Wrocławskiego Klubu Sportowego Niesłyszących "Świt" Wrocław brały udział w mistrzostwach Polski. Obie drużyny zdobyły złote medale, potwierdzając swoją dominacje na krajowych parkietach.

[więcej]

Rekord na Stadionie Wrocław

Dodano: 14-05-2018

1074 kibiców z niepełnosprawnościami wraz z opiekunami oglądało 12 maja 2018 roku z trybun Stadionu Wrocław mecz Śląska z Piastem Gliwice. To nowy rekord świata! Do akcji włączyły się organizacje pozarządowe i instytucje zrzeszające osoby z niepełnosprawne z całego Dolnego Śląska. Jednym z inicjatorów tego niesztampowego wydarzenia był Paweł Parus, pełnomocnik marszałka ds. osób niepełnosprawnych, a także prezes Stowarzyszenia KKN.

[więcej]

Ruszyła rekutacja do projektu "Razem w pełni sprawni"

Dodano: 11-05-2018

Fundacja Promyk Słońca rozpoczęła rekrutację do nowej edycji "Razem w pełni sprawni". Celem projektu jest uwrażliwienie uczniów na obecność i potrzeby osób z niepełnosprawnością. W tym roku działania projektowe dotrą do 17 dolnośląskich szkół.

[więcej]