rozmiar czcionki: A | A | A


     Wzory umów

Zapraszamy na finał mistrzostw Polski niewidomych i słabowidzących w strzelectwie

17.06.2019 14:33

W dniach 20-23 czerwca na strzelnicy Śląska Wrocław przy ul. Świątnickiej 36 we Wrocławiu odbędzie się finał Mistrzostw Polski Niewidomych i Słabowidzących w Strzelectwie Pneumatycznym w Dwóch Postawach. Głównym organizatorem jest Związek Kultury Fizycznej „OLIMP” w Warszawie. Mistrzostwa współorganizuje Dolnośląski Klub Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących „SUDETY” w Kłodzku. Honorowy patronat nad imprezą objął Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Strzelectwo osób niewidomych i słabowidzących

Główne cele zawodów to wyłonienie najlepszych zawodniczek i zawodników mistrzostw Polski w strzelectwie pneumatycznym  w postawach stojąc i leżąc na rok 2019 oraz popularyzacja strzelectwa jako doskonałej formy rehabilitacji społecznej osób niewidomych i słabowidzących.

Mistrzostwa zostaną przeprowadzone na tarczach karabinowych osobno w kategorii kobiet i mężczyzn w dwóch postawach (stojąc i leżąc) oraz w kategorii B1 w dwóch postawach (stojąc i leżąc). Zawodnicy kat.B1 strzelają w goglach,  zgodnie z regulaminem oraz zasadami zatwierdzonymi przez ZKF „Olimp”.

Serdecznie zachęcamy do odwiedzin strzelnicy we Wrocławiu. Obiekt posiada trybuny dla widzów, z których komfortowo można oglądać rywalizację strzelców. Wstęp jest bezpłatny!


Ramowy program zawodów

Komunikat mistrzostw