rozmiar czcionki: A | A | A

Środki aktualnie dostępne w trybie art. 19a: środki PFRON- 0,00 PLN, środki BWD- 0,00 PLN


     Wzory umów

Zapraszamy na Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnościami - 17 maja 2019 we Wrocławiu

15.05.2019 10:30

W piątek 17 maja br. w godzinach 10:00 - 15:00 na parkingu Opery Wrocławskiej odbędzie się piknik pn. “Praca - Edukacja - Niezależność” organizowany z okazji obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnościami przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Akcję zainicjowali Departament Spraw Społecznych wraz z Pełnomocnikiem Marszałka ds. osób z niepełnosprawnościami. Wspiera ją Opera Wrocławska oraz dolnośląskie instytucje, organizacje pozarządowe i jednostki samorządu województwa działające na rzecz osób z niepełnosprawnościami, m.in: Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej czy Urząd Statystyczny we Wrocławiu.

Na integracyjny piknik zaproszone zostały organizacje i instytucje współpracujące z samorządem województwa dolnośląskiego, które w otwartej przestrzeni publicznej będą prezentować swoje działania, usługi i wyroby dedykowane dla osób z niepełnosprawnościami lub wytwarzane przez nich. Podczas imprezy funkcjonowała będzie scena, na której będą się odbywały kilkunastominutowe występy artystyczne podopiecznych dolnośląskich organizacji pozarządowych i instytucji. Szykujemy także niespodziankę przygotowaną przez Operę Wrocławską.

 

 

Na piknik zapraszamy każdego, kto chciałby wspólnie zamanifestować godność osób z niepełnosprawnościami i zapoznać się z ofertą działań dolnośląskich instytucji i organizacji wspierających osoby z niepełnosprawnościami. Pomiędzy stoiskami znaleźć będzie można także animacje sportowe i cieszące się sporym zainteresowaniem symulacje niepełnosprawności. W pikniku wezmą także udział pracownicy Urzędu Marszałkowskiego.

 

Harmonogram sceniczny:

• 10:00 Początek obchodów dnia Godności Osób z Niepełnosprawnościami

• 10:10 Oficjalne rozpoczęcie przez Cezarego Przybylskiego - Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Marcina Krzyżanowskiego Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego

• 10:20 - 15:00 Występy muzyczne, teatralne i kabaretowe, prezentacje stoisk

• 15:00 Zakończenie pikniku

 

 

ZAPROSZENIE

 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY