rozmiar czcionki: A | A | A


     Wzory umów

Wizyta młodzieży z Ukrainy

05.02.2020 12:51

W piątek 31 stycznia Paweł Parus, Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami spotkał się w urzędzie marszałkowskim z młodzieżą z Ukrainy uczestniczącą w dwutygodniowym obozie o charakterze aktywizacyjnym. Połowę grupy stanowiły osoby z wadą słuchu. Pozostali to młodzież z terenów przyfrontowych.

Spotkanie z ukraińską młodzieżą

Trwający wciąż obóz ma na celu nie tylko integrację czy poszerzenie horyzontów, ale także pomaga rozwijać talenty i umiejętności liderskie oraz kształtować pracę w zespole. Organizuje go Fundacja PTACH.


Podczas spotkania pełnomocnik zaprezentował działania samorządu na rzecz osób z niepełnosprawnościami, ale także przedstawił historię swojego życia. Motywacyjny charakter spotkania ma zainspirować ukraińską młodzież do większej wiary w swoje umiejętności i pobudzić chęć rozwoju.


- Takie spotkania są dla młodzieży bardzo cenną  nauką. Cieszę się, że mogłem zaprezentować dobre praktyki, które jako samorząd realizujemy wraz z organizacjami pozarządowymi w zakresie wspierania osób z niepełnosprawnościami. Ukraińska młodzież pierwszy raz spotkała się z pojęciem “samorządu”. Jestem przekonany, że ich pobyt we Wrocławiu na długo pozostanie w pamięci - podsumowuje Paweł Parus.