rozmiar czcionki: A | A | A


     Wzory umów

Wicemarszałek Marcin Krzyżanowski i prezes PFRON z wizytą w Miliczu

11.03.2019 13:45

W piątek 8 marca 2019 roku w Milickim Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych miała miejsce wizyta studyjna, w której uczestniczyli m.in. Marlena Maląg, prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek województwa dolnośląskiego.

Wizyta wicemarszałka i prezes PFRON w Miliczu

Celem spotkania było zapoznanie się z działalnością prężnie działającej placówki, która swoim zasięgiem obejmuje północną część województwa dolnośląskiego. Gospodarzem i przewodnikiem po ośrodku była Alicja Szatkowska, prezes stowarzyszenia. Poza prezentacją instytucji wiele uwagi poświęcono problemom, z jakimi borykają się osoby z niepełnosprawnościami oraz organizacje działające na ich rzecz. Zebrane postulaty przedstawiła Bogusława Kulińska, z-ca dyrektora Wydziału Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.


Według zapewnień prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych samorządy w całym kraju dostaną 100 mln zł więcej niż rok temu na pomoc osobom z niepełnosprawnościami. Dolny Śląsk otrzyma 60 mln zł. Pieniądze trafią m.in. do nowoczesnego ośrodka w Miliczu, który ma pod opieką tysiąc osób. Budżet milickiego ośrodka to 13 mln zł rocznie. Jego funkcjonowanie nie byłoby możliwe bez wsparcia z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.


- Wspólnie z Panią Marleną Maląg, prezes PFRON odwiedziliśmy Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. Takie spotkania służą temu, żeby udoskonalać wsparcie, jakie samorząd województwa udziela organizacjom pozarządowym pomagającym osobom z niepełnosprawnościami. Wspaniali ludzie, którzy swoją pracą pokazują, co jest tak naprawdę ważne w naszym życiu - podsumowuje wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.


Foto: Marcin Folmer