rozmiar czcionki: A | A | A

Środki aktualnie dostępne w trybie art. 19a: środki PFRON- 20 000,00 PLN, środki BWD- 15 000,00 PLN


     Wzory umów

W Dobroszowie Oleśnickim powstał Warsztat Terapii Zajęciowej

28.09.2020 13:53

W piątek, 25 września miało miejsce uroczyste otwarcie Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Małkowicach z siedzibą w Dobroszowie Oleśnickim. W wydarzeniu oprócz władz powiatu wrocławskiego i gminy Długołęka uczestniczył Paweł Parus, Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami.

Otwarcie WTZ w Dobroszowie Oleśnickim

To pierwsza tego typu instytucja na terenie gminy Długołęka. Dzięki uruchomieniu warsztatu terapii zajęciowej niepełnosprawni mieszkańcy północno-wschodnich rejonów powiatu wrocławskiego będą mieli możliwość nauki pracy i zwiększenia aktywności. Gmina Długołęka przeznaczyła 450 000 zł na gruntowny remont budynku, który został przystosowany dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami na poziomie parteru. 130 000 zł na wyposażenie WTZ-u dołożył powiat wrocławski.


- To bardzo ważne miejsce na mapie Dolnego Śląska, którego misją będzie aktywizacja społeczno-zawodowa mieszkańców gminy Długołęka. Gratulacje dla władz powiatu wrocławskiego i gminy Długołęka - powiedział Paweł Parus.


- Podopieczni placówki to osoby z niepełnosprawnościami, niezdolne do podjęcia pracy, ale dzięki organizowanym codziennie zajęciom, otrzymują możliwość rehabilitacji społecznej i zawodowej. Stałym elementem dnia jest czas na rozwijanie swoich zainteresowań, wspólną zabawę, sport oraz uczestnictwo w życiu społecznym i kulturalnym - podsumował Wojciech Błoński, wójt gminy Długołęka.