rozmiar czcionki: A | A | A

Środki aktualnie dostępne w trybie art. 19a: środki PFRON- 90000,00 PLN, środki BWD- 10260,00 PLN


     Wzory umów

Turniej Bocci Głogów Open 2020

10.09.2020 15:48

W sobotę, 5 września 16 amatorskich drużyn wzięło udział w turnieju bocci “Głogów Open 2020”, który rozgrywany był na Hali Widowiskowo-Sportowej im. Ryszarda Matuszaka w Głogowie. Zawody zorganizował miejscowy Integracyjny Klub Sportu Osób Niepełnosprawnych.

Turniej Bocci Głogów Open 2020

W zawodach wzięło udział około 65 osób z niepełnosprawnościami z całej Polski, m.in. z Wrocławia, Zielonej Góry, Jeleniej Góry, Szczecina, Poznania, Kielc czy Sławy.


- Na „starcie” turnieju stawiło się 15 drużyn. Jedna z przyczyn obiektywnych nie dotarła oddając walkowera. Śmiało możemy powiedzieć, że głogowska hala im. Ryszarda Matuszaka jest stworzona do tego rodzaju turniejów. Przestrzeń, swoboda poruszania się, nawierzchnia. Podziękowania już na wstępie kierujemy do Chrobrego Głogów S.A., który w imieniu miasta operuje obiektem. Turniej dla zawodników nie był spacerkiem. Wszystkie mecze począwszy od fazy grupowej były 6 endowe. Puchar wywalczył 1. Zespół Szczecinian grający w składzie:  Lidia Kowalczyk, Daniel Pietras, Daniel Gawroński - podsumowuje Andrzej Maciejewski, główny organizator turnieju i prezes IKSON Głogów.


- Warto przypomnieć, że boccia to gra włączająca do sportu osoby z niemal każdym rodzajem niepełnosprawności. Jest bardzo ciekawą opcją na aktywność dla ludzi, dla których tradycyjne dyscypliny sportowe nie są dostępne. Pomaga przełamywać bariery niemocy i wykluczenia społecznego, które zagrażają osobom z najcięższymi formami niepełnosprawności. Boccia Wywołuje sportowe emocje, które nie ustępują największym arenom sportowym - dodał Andrzej Maciejewski.


Następny turniej, który odbędzie się już pod koniec października (26-27.10), będzie rozgrywany w ramach Polskiej Ligi Bocci. W miejskiej hali będzie można więc zobaczyć boccistów grających wyczynowo, także członków kadry narodowej, wśród których od paru lat znajduje się, grająca znowu w barwach IKSON-a, głogowianka Edyta Owczarz.