rozmiar czcionki: A | A | A

Spotkanie z przedstawicielami Fundacji KGHM Polska Miedź

14.03.2019 15:40

Przedstawienie możliwości aplikowania przez organizacje pozarządowe o środki Fundacji KGHM Polska Miedź oraz zapoznanie się z nowymi wzorami ofert w otwartych konkursach były głównymi tematami spotkania samorządu województwa dolnośląskiego z reprezentacją trzeciego sektora. Gości przywitał Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek województwa dolnośląskiego.

Spotkanie z przedstawicielami Fundacji KGHM Polska Miedź

Organizatorem spotkania był Dział Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi w Wydziale Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego UMWD, który zaprosił przedstawicieli wszystkich organizacji pozarządowych z Dolnego Śląska. W pierwszej części działalność Fundacji KGHM Polska Miedź oraz pomoc w aplikowaniu o jej środki przybliżyły Lidia Marcinkowska-Bartkowiak, członek zarządu fundacji oraz Magdalena Gałka. Na koniec swojego wystąpienia obie Panie odpowiedziały na liczne pytania z sali.


Podczas spotkania zostały omówione także nowe wzory ofert, zarówno w otwartych konkursach, jak i w trybie pozakonkursowym (art. 19a). Prelekcję poprowadził Andrzej Stachowiak, doradca w Regionalnym Punkcie Doradczym.

- Było to kolejne spotkanie zorganizowane w przestrzeni urzędu marszałkowskiego z udziałem przedstawicieli dolnośląskich organizacji pozarządowych. Wszystko wskazuje na to, że samorząd wojewódzki stał się platformą wymiany doświadczeń oraz miejscem ważnych spotkań sektora trzeciego. To dla nas bardzo ważne, bowiem głos organizacji pozarządowych jest ścisłym odzwierciedleniem potrzeb mieszkańców naszego regionu - podsumował Paweł Parus, pełnomocnik marszałka ds. osób z niepełnosprawnościami.