rozmiar czcionki: A | A | A

Środki aktualnie dostępne w trybie art. 19a: środki PFRON- 0,00 PLN, środki BWD- 0,00 PLN     Wzory umów

"Siadkarska integracja" w Złotoryji

16.12.2019 12:06

7 i 8 grudnia w złotoryjskiej Hali „Tęcza” rozegrano turniej piłki siatkowej na siedząco, w którym wzięły udział zarówno osoby z niepełnosprawnościami, jak i pełnosprawne. Wśród zaproszonych gości była także Bogusława Kulińska, dyrektor Wydziału Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Turniej integracyjny siatkówki w Złotoryji

Obok klasycznych rozgrywek siatkarskich równolegle rozgrywano mecze piłki siatkowej na siedząco drużyn mieszanych. To już 12 edycja tego integracyjnego wydarzenia  sportowego realizowanego przez Kaczawski Klub Sportowy Ren-But przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Złotoryi. Turniej był dofinansowany ze środków samorządu województwa dolnośląskiego.
 

- Przedsięwzięcie to cieszy się niezmiennie wsparciem władz Złotoryi, ale jego realizacja zależna jest od dobrej woli darczyńców. W tym roku serdeczne podziękowania kierujemy do Urzędu Marszałkowskiego, Mine Master z Wilkowa i hojnej Fundacji PKO - podkreślają organizatorzy zawodów.


Poza dyrektor Kulińską w uroczystym otwarciu udział wzięli: starosta złotoryjski Wiesław Świerczyński, burmistrz Złotoryi Robert Pawłowski, wójt gminy Złotoryja Jan Tymczyszyn, dyrektorzy placówek oświatowych, przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Angelika Przybył, dyrektor złotoryjskiego PKO.
 

W trakcie uroczystej inauguracji przedstawiciele PZPS wręczyli srebrne odznaki związkowe przyznane powiatowi złotoryjskiemu oraz gminom miejskiej i wiejskiej  za wspieranie polskiej siatkówki i zaangażowanie na rzecz rozwoju sportu wśród społeczności lokalnej, zwłaszcza dzieci i młodzieży. W niedzielę zakończono rozgrywki i podsumowano przebieg turniejowych zmagań.


Końcowa klasyfikacja turnieju w Złotoryi:
1. Start Wrocław
2. Start Szczecin
3. KS Indra
4. Team Invictus Poland
5. Gwarek Wilków
6. Legnicki Lew