rozmiar czcionki: A | A | A

„Program wyrównywania różnic między regionami II” – obszar A

31.01.2013 11:47

Zarząd Województwa Dolnośląskiego na posiedzeniu w dniu 29 stycznia 2013 r. podjął uchwałę o przystąpieniu do realizacji programu PFRON pn. „Program wyrównywania różnic między regionami II” w ramach obszaru A (wyposażenie obiektów służących rehabilitacji osób niepełnosprawnych w sprzęt rehabilitacyjny).

Środki przekazywane w ramach programu PFRON w obszarze A przeznaczone są na wyposażenie w sprzęt rehabilitacyjny obiektów służących rehabilitacji osób niepełnosprawnych, w których udzielane są świadczenia rehabilitacyjne przez podmiot leczniczy (zgodnie z ustawą z dnia 15 kwietnia 2011 roku o działalności leczniczej).
Beneficjentami programu mogą być podmioty, które prowadzą obiekty służące rehabilitacji:
a) organizacje pozarządowe (stowarzyszenia, fundacje, związki oraz izby, tworzone na podstawie odrębnych przepisów a także osoby prawne działające na podstawie przepisów o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej, o stosunku Państwa do innych kościołów i związków wyznaniowych oraz o gwarancjach wolności sumienia – działające na rzecz osób niepełnosprawnych, posiadające statutowy zapis o prowadzeniu takiej działalności – tworzone na podstawie odrębnych przepisów),
b) jednostki samorządu terytorialnego,
c) uczelnie medyczne,
d) zakłady opieki zdrowotnej.

Zakład Opieki Zdrowotnej zgodnie z definicją programu oznacza podmiot leczniczy taki jak: szpital, zakład opiekuńczo – leczniczy, zakład pielęgnacyjno – opiekuńczy, zakład rehabilitacji leczniczej, hospicjum stacjonarne, przychodnię, ośrodek zdrowia, poradnię oraz ambulatorium, prowadzone zgodnie z ustawą z dnia 15 kwietnia 2011 roku o działalności leczniczej (Dz.U. Nr 112, poz. 654, z późn. zm.), które w roku złożenia projektu mają zawartą      z Narodowym Funduszem Zdrowia umowę o udzielanie powszechnie dostępnych dla osób ubezpieczonych świadczeń zdrowotnych, prowadzące działalność w obiekcie, którego właścicielem jest jednostka samorządu terytorialnego lub dla których organem założycielskim jest, a w przypadku podmiotów leczniczych będących spółkami prawa handlowego, w których większościowe udziały ma:
a) organizacja pozarządowa,
b) jednostka samorządu terytorialnego,
c) uczelnia medyczna,
d) jednostka administracji rządowej,
e) instytut badawczy.

Beneficjenci ubiegający się o dofinansowanie w ramach ww. programu nie mogą posiadać:
- wymagalnych zobowiązań wobec PFRON,
- zaległości w obowiązkowych wpłatach na PFRON,
- wymagalnych zobowiązań wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych
i Urzędu Skarbowego.

Dofinansowanie zakupu sprzętu służącego do rehabilitacji leczniczej może być przyznane wyłącznie podmiotowi, udzielającemu świadczeń medycznych z zakresu rehabilitacji leczniczej, wpisanemu do właściwego rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą.
Maksymalna wysokość dofinansowania ze środków PFRON wynosi do 14 000,00 zł na każdą osobę z planowanej liczby osób niepełnosprawnych, które jednorazowo będą mogły być przyjęte i rehabilitowane w obiekcie służącym rehabilitacji, na sprzęcie (urządzeniu) zakupionym w ramach projektu, a w przypadku sprzętu (urządzenia) wielostanowiskowego odpowiednią wielokrotność kwoty 14 000,00 zł za każdą następną osobę niepełnosprawną, przyjętą i rehabilitowaną w obiekcie służącym rehabilitacji, na sprzęcie (urządzeniu) zakupionym w ramach projektu.
Z uczestnictwa w programie wykluczeni są projektodawcy, którzy po otrzymaniu dofinansowania ze środków PFRON na cele określone w ustawie z dnia
27 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, w tym również w ramach programów zatwierdzonych przez Radę Nadzorczą PFRON, nie dotrzymali warunków umowy i nie wykonali do dnia złożenia projektu ciążących na nich zobowiązań wynikających z niedotrzymania tych warunków.
 
uchwała

DOKUMENTY DO POBRANIA


Wykaz powiatów kwalifikujących się do uczestnictwa w 2013 r. w "Programie wyrównywania różnic między regionami II" w obszarze A


Wniosek


Załącznik nr 1 do wniosku


Załącznik nr 2 do wniosku

 

Wnioski należy składać osobiście lub za pośrednictwem poczty na adres: 
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Wydział ds. Osób Niepełnosprawnych, ul. Ostrowskiego 7,  53-238 Wrocław, sektor A, pok. nr 111 (parter) w terminie do dnia 22 marca  2013 r.
Wszelkie informacje dotyczące Programu (założenia, procedury) znajdują się na stronie internetowej PFRON www.pfron.org.pl
W razie pytań prosimy o kontakt z Wydziałem ds. Osób Niepełnosprawnych pod numerem telefonu 71 770 41 51.