rozmiar czcionki: A | A | A

Środki aktualnie dostępne w trybie art. 19a: środki PFRON- 90000,00 PLN, środki BWD- 10260,00 PLN


     Wzory umów

Powiatowy Integracyjny Przegląd Piosenki w Małkowicach

14.09.2020 13:57

Na terenach rekreacyjnych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Małkowicach odbył się 11 września Powiatowy Integracyjny Przegląd Piosenki “Żeby szczęśliwym być”. W wydarzeniu uczestniczył Paweł Paweł, Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami.

Powiatowy Integracyjny Przegląd Piosenki w Małkowicach

Na terenach rekreacyjnych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Małkowicach odbył się 11 września Powiatowy Integracyjny Przegląd Piosenki “Żeby szczęśliwym być”. W wydarzeniu uczestniczył Paweł Paweł, Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z  Niepełnosprawnościami.


- Szukaliśmy czegoś, co moglibyśmy zorganizować się w zamian  za imprezę, która corocznie odbywała się w naszym powiecie. Pojawił się więc pomysł przeglądu piosenki. To pierwsze tego typu wydarzenie na terenie centrum. Bardzo możliwe, że wpisze się ono na stałe w kalendarz imprez w powiecie. Motywem przewodnim były utwory zmarłej 40 lat temu Anny Jantar - mówi Arleta Szmigielska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu.


- Takie wydarzenia służą nie tylko integracji niepełnosprawnych, ale także szukaniu talentów wokalnych. Dziś w Małkowicach na scenie wystąpiły osoby z niepełnosprawnościami razem z seniorami. Szkoda, że nie mogliśmy zorganizować corocznego pikniku dla kilkuset osób, ale być może będzie to początek nowej inicjatywy. Do organizacji pikniku wrócimy za rok  - podkreśla Marcin Seretny, dyrektor Ośrodka Caritas w Małkowicach.