rozmiar czcionki: A | A | A

Piotr Pawłowski i „Integracja” laureatami Nagrody im. dr Macieja Lisa

20.11.2018 14:08

Nieodżałowany Piotr Pawłowski i Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji zostali odznaczeni Nagrodą Rzecznika Praw Obywatelskich im. dr Macieja Lisa w roku 2018. Uroczystość odbyła się 16 listopada 2018r. w Ewangelickim Centrum Diakonii i Edukacji im. dr. Marcina Lutra we Wrocławiu w rocznicę urodzin dr Macieja Lisa – wybitnego prawnika, nauczyciela akademickiego i działacza społecznego.

Ewa Pawłowska odbiera nagrodę z rąk RPO Adama Bodnara

Ś.P. Piotr Pawłowski był twórcą i prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji. Przez kilkadziesiąt lat ciężkiej pracy udało mu się zbudować m.in. takie marki, jak: Magazyn „Integracja”, portal niepełnosprawni.pl, programy „Polska bez barier” i „Sprawni w pracy”. Piotr Pawłowski był inicjatorem kampanii społecznych „Płytka wyobraźnia to kalectwo” i „Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?”. Wymyślił i zorganizował konkurs „Człowiek bez barier”. Przez wiele lat wspierał środowisko osób z niepełnosprawnościami. Jego postać wydaje się być tak wielka, że trudno wyobrazić sobie Polskę bez niego.


W imieniu Piotra Pawłowskiego niezwykle prestiżową nagrodę odebrała jego żona, Ewa Pawłowska będąca kontynuatorem dzieła swojego męża.


Piotr Pawłowski – gigant ducha, z niepełnosprawności czerpał inspirację i siły, by tworzyć świat przyjazny wszystkim… Zawsze otwarty, umiejący słuchać, przyjaźnie uśmiechnięty, elegancki a zarazem stanowczy i nieustępliwy… Zapracowany, troskliwy i radosny, ciekaw świata i ludzi…
- napisał na swojej stronie Sławomir Piechota, poseł na Sejm RP.


Foto: Adam Hawałej