rozmiar czcionki: A | A | A


     Wzory umów

Obchody 100-lecia TPD - 75-lecia TPD Legnica na Dolnym Śląsku

22.11.2019 08:13

15 listopada 2019 r. w Legnicy odbyła się wielka gala jubileuszowa związana z obchodami 100-lecia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Polsce i inauguracją przypadającej w 2020 roku 75. rocznicy powstania TPD na Dolnym Śląsku.

100-lecie TPD

Organizatorem wydarzenia był Oddział Okręgowy TPD w Legnicy – największy pod względem ilości kół przyjaciół dzieci i liczby aktywnych członków zarówno na Dolnym Śląsku, jak i w Polsce. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego reprezentowały: Bogusława Kulińska, dyrektor Wydziału Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego oraz jej zastępczyni Agnieszka Kowol. Obecni byli m.in. także Roman Kowalczyk, Dolnośląski Kurator Oświaty, przedstawiciele samorządów subregionu legnickiego, a także działacze TPD, sponsorzy i przyjaciele stowarzyszenia.

Zarząd Główny TPD w Warszawie reprezentowali wiceprezes prof. dr hab. Stanisław Leszek Stadniczeńko oraz członek Prezydium Zygmunt Nowaczyk. Na ręce prezesa Zarządu Dolnośląskiego Oddziału Regionalnego i Okręgowego TPD w Legnicy – Kazimierza Pleśniaka złożone zostały listy gratulacyjne, m.in. od Marszałek Sejmu RP, Elżbiety Witek.

Podczas wydarzenia zaprezentowany został montaż słowno-muzyczny obrazujący historię TPD „Pamięć historii żyje w nas” oraz odbyły się występy zespołów artystycznych i solistów. Ponad 100 osób, działaczy i przyjaciół TPD zostało wyróżnionych medalami 100-lecia i Odznakami „Przyjaciel Dziecka”. Wśród nich znalazły się także Bogusława Kulińska i Agnieszka Kowol.