rozmiar czcionki: A | A | A


     Wzory umów

Nowy obiekt dla osób z niepełnosprawnościami w Mikoszowie

29.11.2019 11:05

28 listopada 2019 roku Stowarzyszenie św. Celestyna w Mikoszowie zorganizowało uroczyste otwarcie obiektu przebudowanego na potrzeby terapii i edukacji osób z niepełnosprawnościami. Pojawiło się na niej wielu znakomitych gości – Posłów na Sejm RP, przedstawicieli samorządów, firm i instytucji kościelnych. Wśród zaproszonych byli także przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego - Paweł Parus, Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami oraz Bogusława Kulińska, dyrektor Wydziału Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Otwarcie nowego budynku w Mikoszowie

Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej, której przewodniczył ksiądz bp Jacek Kiciński. Tuż po niej zgromadzeni goście przenieśli się kilkaset metrów dalej do świeżo odrestaurowanego budynku, w którym kiedyś mieściła się stodoła. Po kilku latach intensywnych prac obiekt zupełnie zmienił swój wygląd i przede wszystkim przeznaczenie. Od teraz mieścił się tam będzie warsztat terapii zajęciowej oraz szkoła przysposabiająca do pracy dla osób z niepełnosprawnościami. Budowa inwestycji odbyła się dzięki dofinansowaniu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 oraz środkom Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.


Przecięcie wstęgi i poświęcenie obiektu poprzedziły liczne podziękowania od zarządu stowarzyszenia św Celestyna, w skład którego wchodzą od wielu lat trzy niezwykłe kobiety: mgr Anna Kobel, dr nauk med. Krystyna Kobel-Buys oraz mgr Małgorzata de Haan. Uroczystość zwieńczył okazały bankiet. Goście mogli też wpisać się do księgi pamiątkowej oraz oczywiście zwiedzić wnętrza nowo otwartego budynku.