rozmiar czcionki: A | A | A


     Wzory umów

Niezwykły pokaz mody

24.09.2019 09:55

Pokaz mody „It’s my time” organizowany przez Dolnośląski Instytut Doradczy doczekał się V edycji. W niedzielę 22 września we wnętrzach ATM Studio w Bielanach Wrocławskich pojawiło się ponad 300 osób, które na żywo obejrzały niezwykły obraz piękna, wrażliwości i przejmujących przemian.

Projekt "I'ts my time"

W pokazie wzięły udział osoby z różnorakimi niepełnosprawnościami, w tym wybitni sportowcy, paraolimpijczycy. Obok nich kreacje wrocławskiej projektantki Magdaleny Nikiel prezentowały modelki „pełnosprawne” - amatorki. W roli prowadzących wystąpili Beata Rakowska, wrocławska aktorka i Paweł Parus, pełnomocnik marszałka ds. osób z niepełnosprawnościami.

Finałową galę “It’s my time” rozpoczęła od przywitanie i przedstawienia projektu prezes Dolnośląskiego Instytutu Doradczego - dr Aleksandra Sus. Następnie głos zabrali Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, Bogusława Kulińska, reprezentująca samorząd Dolnego Śląska oraz Andrzej Mańkowski, z-ca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu.

Punktem głównym programu był rzecz jasna pokaz mody, którego artystyczna wizja przedstawiała przejście osób z niepełnosprawnościami z baśniowego świata niezrealizowanych marzeń za pomocą swoich talentów i indywidualizmu mogą przejść do aktywności i spełnienia. Gromkie brawa i zachwyt publiczności wskazują na to, że pokaz spełnił oczekiwania zgromadzonych gości.


- Ten pokaz otworzył mi oczy na to, czego do tej pory nie dostrzegałem. Wcześniej nie miałem pojęcia o możliwościach osób z niepełnosprawnościami. Ta krótka lekcja przekonała mnie, że ludzie ci są tacy sami jak my. Różni ich może sposób poruszania czy problemy ze wzrokiem, ale to nie wpływa na ich aktywność i prezencje. Ten pokaz na pewno pozostanie już we mnie -
opowiadał jeden z gości gali.


Po części artystycznej miała miejsce licytacja kreacji, z której dochód przeznaczony był na pomoc w wybudzenie ze śpiączki Moniki, siostry jednej z koordynatorek projektu.  Gala zakończyła się uroczystym bankietem.


- Po raz czwarty mam zaszczyt prowadzić galę projektu “It’s my time”. To jedno z tych przedsięwzięć, które udowadniają społeczeństwu, że osoby z niepełnosprawnościami mają pełne prawo do pasji i marzeń. To kwintesencja integracji połączona z pięknem i dobrym smakiem. To dowód choćby na to, że kobiety z niepełnosprawnością mogą być atrakcyjne, odważne i przebojowe. Projekt otwiera głowy i przełamuje stereotypy. Bardzo dziękuję koordynatorkom za profesjonalne przygotowanie i dobitny przekaz -
podsumowuje Paweł Parus.


W roli modelek i modeli wystąpili: Monika Łojba i pies Brajt, Oliwia Jabłońska, Katarzyna Kozikowska, Alicja Strzelecka, Joanna Gołachowska, Agnieszka Sienkiewicz, Marika Pająk, Diana Hanas, Michalina Plotan, Marcelina Chuchro, Aleksandra Tyszkowska, Izabela Wątrobińska, Oliwia Sikorska, Tosia Zakałek, Agata Iwona Pokrzepa, Gosia Stasiewicz, Łukasz Malaczewski i Zuzia, Rafał Mikołajczyk, Marcin Wołoszyn i Robert Wydera. Prezentowali oni autorską kolekcję Magdalena Nikiel "Live to Dream". Za realizację projektu odpowiadały Sylwia Gąsiorowska, Kalina Kamińska-Sikorska i Aleksandra Sus.


Projekt "It's my time - vol. 5" jest współfinansowany ze środków PFRON będących w dyspozycji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu. Dofinansował go także samorząd województwa dolnośląskiego.

 
Foto: Paweł Lipnicki ​