rozmiar czcionki: A | A | A

Niecodzienna wyprawa - 9 osób na wózkach inwalidzkich zdobyło Morskie Oko

09.10.2018 15:05

W dniach 27-30 września Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w ramach projektu pn. „Być rodzicem to brzmi dumnie” zorganizowało czterodniowy wyjazdowy warsztat w Zakopanem. Wzięli w nim udział podopieczni Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowego Domu Samopomocy, ze sprzężoną i wieloraką niepełnosprawnością wraz z rodzinami.

Zdobywcy Morskiego Oka

W trakcie warsztatów dla członków rodzin, osoby z niepełnosprawnaściami przebywały pod opieką opiekunów i terapeutów. Uczestniczyli  tym czasie w zajęciach z zakresu rozwijania kompetencji społecznych i komunikacji, w tym AAC. Mieli także okazję do zwiedzenia ciekawych miejsc, m.in.: Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach, Sanktuarium na Krzeptówkach czy Wielką Krokiew. Podopieczni milickiego stowarzyszenia mogli nie tylko podziwiać malownicze widoki, ale także pobawić się przy taktach góralskiej muzyki. Największym przeżyciem było wspólne zdobycie Morskiego Oka. 9-osobowa grupa osób poruszających się na wózkach z pomocą rodziców i terapeutów dotarła do schroniska przy słynnym tatrzańskim akwenie.


Projekt “Być rodzicem to brzmi dumnie” został dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.


Autor: MSPDiON