rozmiar czcionki: A | A | A

Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących Strzelectwie Pneumatycznym zakończone!

17.06.2018 23:00

W dniach 15-16 czerwca 2018 roku na strzelnicy Śląska Wrocław odbywały się Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących Strzelectwie Pneumatycznym w dwóch postawach. W organizację imprezy aktywnie włączył się m.in. samorząd województwa dolnośląskiego, który ufundował nagrody dla medalistów i uczestników mistrzostw. W zawodach wzięło udział ponad 40 zawodniczek i zawodników z całej Polski.

W uroczystym otwarciu brali udział przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego: Paweł Randa, dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki oraz Maciej Zieliński, pełnomocnik zarządu ds. sportu. Tuż po krótkiej ceremonii rozpoczęła się zacięta walka o medale. Świetnie zaprezentowała się Dolnoślązaczka Maria Ciupińska, reprezentująca klub Sudety Kłodzko, która zdobyła dwa medale.

Dekoracja i ceremonia zamknięcia mistrzostw miała miejsce w sobotnie popołudnie. Medale wręczali m.in.: Paweł Parus, pełnomocnik marszałka ds. osób niepełnosprawnych oraz Renata Mauer-Różańska, dwukrotna mistrzyni olimpijska w strzelectwie.

- W imieniu marszałka Cezarego Przybylskiego oraz całego zarządu województwa dolnośląskiego przekazuję państwu wyrazy wyjątkowego uznania za wasze dokonania, a zwycięzcom gratuluję sukcesu. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem waszej pracy, determinacji i umiejętności sportowych. Cieszę się, że kolejny raz mogą uczestniczyć w mistrzostwach Polski osób niewidomych niedowidzących.   Wszystkim państwu życzymy dalszych sukcesów sportowych oraz pomyślności i skuteczności w pokonywaniu codziennych trudności – mówił na zakończenie Paweł Parus.

Wyniki:

Konkurencja Kpn 40s kobiet
1.    Barbara Moskal – Podkarpacie Przemyśl
2.    Klaudia Żelazowska – Morena Iława
3.    Maria Ciupińska – Sudety Kłodzko

Konkurencka Kpn 60s B1 open
1.    Alicja Stelmaszczyk – Cross Opole
2.    Wioletta Zarzecka – Komar Piekary
3.    Agnieszka Król–Jaśkiewicz – Zryw Słupsk

Konkurencja Kpn 60s mężczyzn
1.    Krzysztof Ruszkiewicz – Warmia i Mazury Olsztyn
2.    Grzegorz Kłos – Łuczniczka Bydgoszcz
3.    Tomasz Olejarczyk – Victoria Białystok

Konkurencka Kpn 60l kobiet
1.    Maria Ciupińska – Sudety Kłodzko
2.    Edyta Kazberuk – Victoria Białystok
3.    Barbara Moskal – Podkarpacie Przemyśl

Konkurencja Kpn 60l B1 open
1.    Katarzyna Orzechowska – Warmia i Mazury Olsztyn
2.    Piotr Staszewski – Warmia i Mazury Olsztyn
3.    Wioletta Zarzecka – Komar Piekary

Konkurencja Kpn 60l mężczyzn
1.    Krzysztof Ruszkiewicz – Warmia i Mazury Olsztyn
2.    Ryszard Kafka – Pionek Bielsko-Biała
3.    Kamil Tołwiński – Victoria Białystok

Mistrzostwa były współfinansowana ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zarząd województwa dolnośląskiego ufundował drobne nagrody rzeczowe dla zwycięzców i uczestników mistrzostw.