rozmiar czcionki: A | A | A

Konferencja dot zatrudniania osób głuchych i słabosłyszących

17.06.2019 11:35

W piątek w HP Park Plaza odbyła się konferencja upowszechniająca rezultaty międzynarodowego projektu skierowanego do osób z dysfunkcją słuchu realizowanego przez Dobre Kadry Sp z o.o. Uczestniczyli w niej przedstawiciele samorządu województwa dolnośląskiego: Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek Dolnego Śląska oraz Paweł Parus, pełnomocnik marszałka ds osób z niepełnosprawnościami.

Konferencja w HP Park Plaza

W pierwszej części konferencji Urszula Załuska, wiceprezes zarządu firmy Dobre Kadry Sp. z o.o. oraz Christodoulos Akrivos, prezes Institute of Citizen's Sustainable Development and Health przedstawili założenia i cele realizowanego projektu. Tuż po nich Jacek Pacewicz przedstawił swoją historię zawodową jako osoba głucha. Nie zabrakło także wystąpień pracodawców, którzy przybliżyli możliwości współpracy z osobami z niepełnosprawnością słuchu. O swoich doświadczeniach w tym obszarze opowiedzieli: Barbara Kruczyńska – Horyzonty Smaku, Małgorzata Trębacz i Agnieszka Gozdek – Restauracja McDonald’s w Zgorzelcu i Dariusz Serwatka – Hotel HP Park Plaza. Na koniec efektowny pokaz kulinarny zaprezentowali szef kuchni hotelu HP Park Plaza Zbigniew Koźlik i Jacek Pacewicz.


„Głusi mogą wszystko, tylko słyszeć nie mogą” - te słowa pokazują wiarę w głuchego, który ma prawa i obowiązki jak wszyscy inni ludzie. Zatem ma również prawo do pracy. Dzięki różnym formom wspierania i aktywizacji osób głuchych coraz częściej to się udaje. Osoby te dostają pracę i realizują się zawodowo. Samorząd województwa wspiera takie działania w trybach konkursowych. Otwarcie na świat i aktywność zawsze prowadzą do rozwoju, zawierania nowych znajomości, a w rezultacie przybliżają do pracy. Gratuluję udanego projekt, a wszystkim jego beneficjentom życzę powodzenia - podsumowuje wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.