rozmiar czcionki: A | A | A

Inauguracja "Razem w pełni sprawni"

05.06.2018 10:56

Warsztaty dla nauczycieli rozpoczęły tegoroczną edycję projektu “Razem w pełni sprawny” realizowanego przez Fundację Promyk Słońca, a współfinansowanego przez województwo dolnośląskie.

Warsztaty dla nauczycieli w ramach projektu "Razem w pełni sprawni".

To już kolejna edycja zadania, którego głównym celem jest kształtowanie pozytywnych postaw wśród uczniów dolnośląskich szkół wobec osób z niepełnosprawnościami. Wraz z warsztatami ruszyły także zajęcia filmowe dla nastolatków. Już wkrótce rozpoczną się wizyty w szkołach, podczas których uczniowie będą mieli okazję do spotkania z osobami niepełnosprawnymi, aby móc na własne oczy przekonać się, że niepełnosprawność nie jest żadną barierą w realizacji pasji i marzeń.

 - Projekt “Razem w pełni sprawni” jest realizowany wspólnie przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i Fundację Promyk Słońca od 2012 roku. Dotarł już do ponad 100 dolnośląskich szkół. W tym roku zarząd województwa dolnośląskiego przeznaczył na zadanie związane z kształtowaniem pozytywnych postaw wobec osób z niepełnosprawnościami kwotę 205 tysięcy zł. Poza “Promykiem Słońca” realizują je także Fundacje: TPSW, Autika, Pączkowe Drzewo i L'Arche.Śmiało można stwierdzić, że realizacja tego zadania na stałe wkomponowała się w dolnośląski krajobraz aktywizacji - mówi Paweł Parus, pełnomocnik marszałka ds. osób niepełnosprawnych.