rozmiar czcionki: A | A | A

Środki aktualnie dostępne w trybie art. 19a: środki PFRON- 0,00 PLN, środki BWD- 0,00 PLN


     Wzory umów

Warsztaty dla urzędników w ramach obchodów Dnia Godności

13.05.2019 13:30

W piątek 10 maja w sali konferencyjnej budynku Urzędu Marszałkowskiego przy ulicy Walońskiej odbyły się warsztaty dla pracowników samorządu dolnośląskiego w ramach wydarzenia “Dzień Godności - Praca, Edukacja, Niezależność”. Ich organizatorem był Departament Spraw Społecznych we współpracy z pełnomocnikiem marszałka ds. osób z niepełnosprawnościami. Gospodarzem spotkania był Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek Dolnego Śląska.

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawności

Głównym tematem warsztatów było uwrażliwienie pracowników Urzędu Marszałkowskiego na potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Sporo uwagi poświęcono także codziennemu funkcjonowaniu ludzi z różnorakimi dysfunkcjami oraz zasadom savoir vivru wobec osób z niepełnosprawnościami. Szkolenie prowadzili Pani Marta Gawryluk z Fundacji Eudajmonia oraz Paweł Parus, pełnomocnik marszałka.


Głównym wydarzeniem obchodów Dnia Godności jest piątkowy piknik na parkingu obok Opery Wrocławskiej. Będzie to okazja do zapoznania się z działalnością dolnośląskich organizacji i instytucji działających na rzecz osób z niepełnosprawnoćiami. Nie zabraknie występów scenicznych i aktywności sportowych.

Piknik odbędzie się 17 maja w godzinach 10:00 - 15:00.

Chętnych serdecznie zapraszamy do wizyty.