rozmiar czcionki: A | A | A

Środki aktualnie dostępne w trybie art. 19a: środki PFRON- 0,00 PLN, środki BWD- 0,00 PLN


     Wzory umów

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością w Świdnicy

09.05.2019 12:54

W środę, 8 maja w Świdnicy obchodzony był Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością. Organizatorem uroczystości było Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy. W obchodach brał udział m.in. Paweł Parus, pełnomocnik marszałka ds. osób z niepełnosprawnościami.

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością w Świdnicy

Tradycja organizowania Dnia Godności w Świdnicy ma długą tradycję, bowiem marsz ulicami miasta organizowany jest od 2000 roku. Także tym razem ta integracyjna impreza zgromadziła osoby z niepełnosprawnościami, ich rodziny, przyjaciół i sponsorów z całego Dolnego Śląska. Nie zabrakło przedstawicieli władz miasta i powiatu świdnickiego, ze starostą na czele.


- Obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnościami, nazywane także Dniem Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych na stałe wpisały się w majowy kalendarz wielu organizacji na Dolnym Śląsku. Bardzo istotne jest, aby podkreślać godność i niezależność osób z przeróżnymi dysfunkcjami. Pamiętajmy, że niepełnosprawność nie jest żadną przeszkodą w realizacji pasji i marzeń. Dostępność przestrzeni publicznej i otwarte głowy ludzi z pewnością pomogą ludziom borykającym się z niepełnosprawnością w normalnym funkcjonowaniu. Ten dzień ma to zamanifestować
- podkreśla Paweł Parus.


W obchodach Dnia Godności w Świdnicy uczestniczyło bardzo wielu przedstawicieli dolnośląskich organizacji zrzeszających i działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Główny organizator - Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną jest jedną z najstarszych organizacji pozarządowych w Polsce. Ma w swoich strukturach 123 kół terenowych i prowadzi 450 placówek. Przewodniczącą stowarzyszenia jest pani Ewa Kowalska.