rozmiar czcionki: A | A | A

Środki aktualnie dostępne w trybie art. 19a: środki PFRON- 0,00 PLN, środki BWD- 0,00 PLN


     Wzory umów

Drużyna Blind Football Śląsk Wrocław z Pucharem Polskim

07.05.2019 11:39

Piłkarze z dysfunkcją wzroku reprezentujący drużynę Blind Football Śląsk Wrocław zdobyli Puchar Polski pokonując po rzutach karnych w finałowym meczu Wisłę Kraków. Decydująca faza turnieju odbyła się na terenie Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczy nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących im. Marii Grzegorzewskiej we Wrocławiu.

Blind Football na Kamiennogórskiej

Na meczu i uroczystości otwarcia pojawiło się ponad 100 widzów oraz goście specjalni, m.in.:  Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, Paweł Parus, pełnomocnik marszałka ds. osób z niepełnosprawnościami, Maciej Zieliński, legenda polskiej koszykówki, Bartłomiej Skrzyński, rzecznik prezydenta wrocławia ds. osób niepełnosprawnych czy Andrzej Mańkowski, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu.


Przypomnijmy, kilka tygodni temu piłkarze z dysfunkcją wzroku trenujący od kilku lat w Sprincie Wrocław zostali włączeni do sekcji piłkarskiej Śląska Wrocław. Kapitan zespołu Robert Mkrtchyan nazwał ten dzień najszczęśliwszym w życiu. Objęcie patronatem drużyny blind futbolu było spełnienie marzeń niepełnosprawnych sportowców. Dzięki temu łatwiej będzie się starać o sponsorów oraz promować wydarzenia z ich udziałem.


Szybko udało się zorganizować pierwszy ważny turniej - Finał Pucharu Polski połączony z Ligą Europy Centralnej. Świetna organizacja i liczny udział publiczności oraz mediów były znakomitą promocją sportu osób z niepełnosprawnościami. Nie mniej istotny był wynik rywalizacji z Wisłą Kraków i zdobycie po bardzo emocjonującym meczu Pucharu Polski. Ogromna radość zawodników świadczyła o dużej randze tego turnieju. Kibicujemy i czekamy na kolejne trofea