rozmiar czcionki: A | A | A

70-lecie Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 12 dla Niesłyszących i Słabosłyszących

30.05.2018 12:46

Dolnośląski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niesłyszących i Słabosłyszących we Wrocławiu skończył 25 maja 70 lat. To jedyna taka szkoła na Dolnym Śląsku, która od lat pomaga i wspiera osoby z wadami słuchu.

Plakat informacyjny

Na uroczystości pojawiła się liczna delegacja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego: Tadeusz Samborski, członek zarządu województwa dolnośląskiego, Wanda Gołębiowska, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych, Dominik Kłosowski, z-ca dyrektora Departamentu Spraw Społecznych i Bogusława Kulińska, z-ca dyrektora Wydziału ds. Osób Niepełnosprawnych.


- Jest to jedyna szkoła na Dolnym śląsku, która wspiera osoby niesłyszące i słabosłyszące. Serdecznie gratuluję pięknego jubileuszu, życzę nauczycielom, pracownikom i uczniom dalszej pomyślności - powiedział Tadeusz Samborski.


Wrocławski ośrodek od 70 lat wspiera osoby z różnymi wadami słuchu. W pierwszym roku szkolnym w placówce uczyło się tylko 26 osób. Dzisiaj placówka zapewnia opiekę dla 160 uczniów z całego kraju. Dyrektorem ośrodka jest pani Ewa Dobrowolska.