rozmiar czcionki: A | A | A


     Wzory umów

3. spotkanie „Wojewódzkiej grupy na rzecz rozwoju usług wspierających niezależne życie”

14.11.2019 12:13

Wojewódzka Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego byli inicjatorami 3 Spotkania Wojewódzkiego Zespołu ds. Rozwoju Usług Wspierających Niezależne Życie.

Spotkanie w sali na Walońskiej

W sali konferencyjnej urzędu spotkali się przedstawiciele dolnośląskich organizacji pozarządowych, Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego i Dolnośląskiego Urzędu Pracy. Podczas obrad zespołu przewodniczący Rady, Piotr Kuźniak przedstawił postulaty zebrane podczas spotkania z samorządami, które odbyło się kilkanaście dni temu, także w sali konferencyjnej na Walońskiej. Dotyczyły one usług wspierających niezależne życie finansowanych ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.


Na dzisiejszym spotkaniu swoje postulaty przestawili także przedstawiciele organizacji pozarządowych. Będą one zebrane, opracowane, a następnie wysłane do odpowiedniego ministerstwa.


Druga część spotkania poświęcona była zbliżającemu się konkursowi dot. organizowania usług wspierających niezależne życie, na którego środki pochodzą z budżetu województwa dolnośląskiego. Zupełną nowością jest z dwuletni cykl realizacji zadania. Był to jeden z najważniejszych postulatów organizacji tegorocznych spotkania w organizowanych w naszym samorządzie. Konkurs ma na celu skupienie się przede wszystkim na zapewnieniu usług w miejscach, do których asystentura czy opieka wytchnieniowa jeszcze nie dotarła. Jego ogłoszenie zaplanowane jest na początek grudnia.