rozmiar czcionki: A | A | A

25-lecie Stowarzyszenia OSTOJA

16.10.2018 13:57

W piątek 12 października w Centrum Kultury Agora przy ul. Serbskiej we Wrocławiu odbyła się jubileuszowa Gala 25-lecia Stowarzyszenia „OSTOJA”. Była ona okazją do wspomnień, podziękowań i przyjmowania gratulacji od znakomitych gości, którzy licznie pojawili się na urodzinach Ostoi.

Jubileusz 25-lecia Stowarzyszenia Ostoja

Stowarzyszenie Ostoja zajmuje się głównie osobami z niepełnosprawnościami intelektualnymi. Jest jedną z najbardziej znaczących organizacji pozarządowych na Dolnym Śląsku. Nic więc dziwnego, że jubileusz ściągnął do wypełnionej sali przedstawicieli Sejmu, samorządów, instytucji i innych organizacji pozarządowych oraz osób niezrzeszonych. Nie mogło zabraknąć tam także delegacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. W uroczystościach uczestniczyli m.in.: Jerzy Michalak, członek zarządu województwa dolnośląskiego, Paweł Parus, pełnomocnik marszałka ds. osób z niepełnosprawnościami, Jan Socha, dyrektor Wydziału ds. Osób Niepełnosprawnych i jego zastępca, Bogusława Kulińska.


-Gala i obchody naszego 25-lecia nie odbyłaby się gdyby nie zaangażowanie: grupy organizacyjnej z naszego Stowarzyszenia, Fundacji “Potrafię Pomóc” na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych z Wadami Rozwojowymi oraz Fundacji MODE - Move and Develop Foundation. Dziękujemy także Centrum Kultury Agora, które ugościło nas i służyło wsparciem technicznym, grupie teatralnej Teatr Ostoja, pod wspaniałym kierownictwem Agnieszki Bresler, Joannie Majewskiej i Ostoja.TV za zrealizowanie dokumentu filmowego, prowadzącej, Pani Małgorzacie Majeran-Kokot. Wsparli nas także: Marta Hajdrych i Sylwia Wierzbowska z grupą uczestników z Warsztatu Terapii Zajęciowej i Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjnego (autorzy „Ostojek”) i dział poligraficzny z Wrocławskiego Zakładu Aktywności Zawodowej - czytamy na stronie internetowej Ostoi.


W imieniu samorządu województwa dolnośląskiego na ręce Pani Małgorzaty Gorący, prezes Stowarzyszenia Ostoja składamy serdeczne gratulacje i życzymy wielu sukcesów w przyszłości.
 


Reportaż filmowy Telewizji Sudeckiej


Zdjęcia: Adam Hawałej i UMWD