rozmiar czcionki: A | A | A


     Wzory umów

15-lecie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bolesławcu

29.01.2020 13:52

16 stycznia 2020 r. odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 15-lecia Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bolesławcu. Wśród zaproszonych gości była Bogusława Kulińska, dyrektor Wydziału Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

15-lecie WTZ w Bolesławcu

Na uroczystość przybyli przedstawiciele instytucji wspierających WTZ, m. in.: Piotr Roman, Prezydent Bolesławca, Tomasz Gabrysiak, Starosta powiatu bolesławieckiego, wójtowie z powiatu bolesławieckiego, kierownicy z zaprzyjaźnionych warsztatów z Dolnego Śląska oraz kierownicy i dyrektorzy z placówek wspierających osoby z niepełnosprawnościami z miasta Bolesławiec.


Warsztaty Terapii Zajęciowej w Bolesławcu powstały z inicjatywy Stowarzyszenia Rodziców Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski, jako krok w kierunku aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych. WTZ utrzymywane są ze środków PFRON, budżetu powiatu i dzięki wsparciu licznych sponsorów. Do warsztatów aktualnie uczęszcza 35 osób z terenu powiatu bolesławieckiego, którzy w siedmiu pracowniach, pod okiem instruktorów rozwijają swoje umiejętności i pokonując własne ograniczenia.