rozmiar czcionki: A | A | A

Fundusze unijne oczami dzieci

Dodano: 18-05-2012

Dziś podczas finału III edycji konkursu „Moja okolica pięknieje dzięki RPO” dolnośląscy gimnazjaliści pokazali jak postrzegają zmiany zachodzące w naszym województwie pod wpływem funduszy unijnych. Marszałek Rafał Jurkowlaniec spotkał się z finalistami z pięciu gimnazjów z całego Dolnego Śląska.

[więcej]

O współpracy środowisk młodzieżowych Dolnego Śląska i Obwodu Leningradzkiego (Federacja...

Dodano: 23-04-2012

W terminie 19 - 21 kwietnia br. z wizytą na Dolnym Śląsku przebywali przedstawiciele Zgromadzenia Ustawodawczego z partnerskiego Obwodu Leningradzkiego a także przedstawiciele Parlamentu Młodzieży i obwodowych organizacji młodzieżowych.

[więcej]

Wyniki konkursu

Dodano: 02-04-2012

"Wsparcia dla rozwoju społeczeństwa obywatelskiego poprzez wzmocnienie postaw obywatelskich wśród młodzieży z terenu Dolnego Śląska"

[więcej]

Obrady Komisji ds. Młodzieży

Dodano: 14-02-2012

Dziś we Wrocławiu obradowała Doraźna Komisja ds. Młodzieży. W spotkaniu uczestniczył marszałek województwa Rafał Jurkowlaniec.

[więcej]

Konkurs: wzmocnienie postaw obywatelskich wśród młodzieży

Dodano: 07-02-2012

Inicjatywy lokalne o charakterze edukacyjnym mające na celu rozwijanie zainteresowań młodzieży i zagospodarowanie ich wolnego czasu, a także postaw kreatywności i przedsiębiorczości wśród młodych Dolnoślązaków, w szczególności na obszarach wiejskich (np. zajęcia pozalekcyjne). Między innymi takie zadania mogą uzyskać dofinansowanie wynoszące 500 000,00 zł. Zarząd Województwa Dolnośląskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację działań z zakresu ‘Wsparcia dla rozwoju społeczeństwa...

[więcej]

Prestiżowa nagroda dla Dolnego Śląska

Dodano: 25-11-2011

Dolny Śląsk uznany został za Region Najbardziej Przyjazny Młodzieży (MYFER) w konkursie organizowanym przez Zgromadzenie Regionów Europy (AER). Nagrodę przyznano podczas trwającego właśnie walnego zgromadzenia AER „Regiony zarządzają globalizacją” w Portugalii. Dolny Śląsk reprezentują marszałek Rafał Jurkowlaniec i wicemarszałek Radosław Mołoń.

[więcej]

Pierwszy dzwonek

Dodano: 01-09-2011

Jeszcze wczoraj uczniowie i nauczyciele cieszyli się wakacyjną labą, dziś rano wszyscy usłyszeli pierwszy dzwonek. Ci pierwsi wracają do nauki, nauczyciele zaś do intensywnej pracy. Uroczystości związane z Dolnośląską Inauguracją Roku Szkolnego 2011/2012 odbyły się w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Oleśnicy. W hali sportowej z nauczycielami i dziećmi spotkał się wicemarszałek Marek Łapiński.

[więcej]