rozmiar czcionki: A | A | A

Polsko- izraelsko- niemieckie spotkanie młodzieży.

20.09.2010 15:12

Jeżeli jesteś zainteresowany wielokulturowością Wrocławia, a w szczególności przeplatającymi się w tym mieście elementami kultury niemieckiej, polskiej i żydowskiej, oraz chcesz ją poznać w międzynarodowym towarzystwie i zobaczyć jak wygląda codzienność współżycia z ludźmi pochodzącymi z odmiennych od Twojej kultur, to…

.. zapraszamy na kolejne już edukacyjne spotkanie młodzieży polskiej, niemieckiej i izraelskiej, którego elementami będą:
- wielokulturowość Wrocławia i Wrocławian na przestrzeni wieków,
- odkrywanie lokalnej historii związanej ze społecznością żydowską w Dzierżoniowie,
- obecność innowierców w krajobrazie wyznaniowym Wrocławia a wieloreligijność dziś,
- wspólne przygotowanie gry edukacyjnej o wielokulturowości Wrocławia,
pogłębianie dialogu międzykulturowego między młodymi Polakami, Niemcami i Izraelczykami,
- przełamywanie współczesnych stereotypów funkcjonujących w świadomości społecznej 3 państw uczestniczących w projekcie.

W czasie tygodniowego spotkania uczestnicy i uczestniczki z Polski, Niemiec i Izraela, poprzez wspólne poznawanie i przeżywanie miejsc związanych z historią oraz poprzez uczestnictwo w aktywnych warsztatach edukacyjnych, będą mieli okazję do refleksji nad tematem projektu, jakim jest znalezienie tego, co wspólne i na czym można budować wzajemne relacje.

Informacji o projekcie udziela Anna Kudarewska (tel:722110607), zgłoszenia do projektu proszę przesyłać na adres anna.kudarewska@silesius.org.pl