rozmiar czcionki: A | A | ANagroda Marszałka dla Teresy Bazały i Juliana Golaka.

Dodano: 29-10-2014

Z okazji Jubileuszu XXV-lecia Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej Zarząd Województwa Dolnośląskiego wyróżnił nagrodami ich twórców: Teresę Bazałę i Juliana Golaka. Nagrody za upowszechnianie kultury regionalnej oraz działania na rzecz współpracy trans granicznej wręczył Igor Wójcik - Pełnomocnik Marszałka Województwa Dolnośląskiego ds. współpracy z Republiką Czeską. Uroczystość odbyła się w Mieroszowskim Centrum Kultury.

[więcej]

Wiesław Gers, Aldona Struzik oraz Katarzyna Flader laureatami Nagrody Marszałka Województwa...

Dodano: 29-10-2014

Zakończenie 48. Wrocławskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora było okazją do wręczenia nagród Marszałka. Nagrody otrzymali: Wiesław Geras - inicjator i długoletni dyrektor Międzynaro¬dowych Wrocławskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora, a także Pani Aldona Struzik oraz Katarzyna Flader. W imieniu Marszałka Województwa Dolnośląskiego laury wręczył Michał Bobowiec - Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Uroczystość odbyła się w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu....

[więcej]

Statuetki WENA 2014 i Nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego za wybitnie osiągnięcia w...

Dodano: 21-10-2014

Uroczysta Sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z okazji V Święta Województwa Dolnośląskiego odbyła się 18 października w Sali Wielkiej Ratusza we Wrocławiu. Uroczystość była okazją do uhonorowania wybitnych Dolnoślązaków nagrodami i odznaczeniami. Nagrody Marszałka oraz statuetki WENA otrzymali: prof. Jacek Dworski, Andrzej Stachecki, Marcin Markowicz, Jerzy Makowski.

[więcej]

Informacja o wysokości dostępnych środków finansowych przeznaczonych na dotacje w trybie art....

Dodano: 13-10-2014

Informacja o wysokości dostępnych środków finansowych przeznaczonych na dotacje w trybie art. 19a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w roku 2014.

[więcej]

Rozstrzygnięcie konkursu na stanowisko dyrektora Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze

Dodano: 07-10-2014

W wyniku przeprowadzonego postępowania Komisja Konkursowa wybrała Panią Gabrielę Zawiłę na stanowisko Dyrektora Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze.

[więcej]

Akcja: EDUKACJA we Wrocławskim Teatrze Pantomimy

Dodano: 23-09-2014

Wrocławski Teatr Pantomimy przyjmuje zapisy do nowego programu edukacyjnego pn: AKCJA: EDUKACJA, czyli rewolucja w edukacji teatralnej!

[więcej]

Uroczyste wręczenie Nagrody Kulturalnej Śląska – Wrocław 2014

Dodano: 15-09-2014

W dniu 13 września 2014 roku w Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego odbyła się 38 edycja Nagrody Kulturalnej Śląska.

[więcej]