rozmiar czcionki: A | A | AInformacja o naborze wniosków do Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dodano: 08-01-2015

Uprzejmie informujemy, że Departament Współpracy z Zagranicą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosił nabór wniosków do Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Promocja Polskiej Kultury za Granicą 2016 Promesa.

[więcej]

Informacja o wysokości dostępnych środków finansowych przeznaczonych na dotacje w trybie art. 19a...

Dodano: 07-01-2015

Informacja o wysokości dostępnych środków finansowych przeznaczonych na dotacje w trybie art. 19a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w roku 2015.

[więcej]

W dniu 1 stycznia 2015 roku zmarł we Wrocławiu prof. Józef Hałas, wybitny artysta malarz, pedagog i...

Dodano: 05-01-2015

Urodzony w Nowym Sączu, całe swoje dorosłe życie związał z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem. Wieloletni pedagog i profesor Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, uczeń prof. Eugeniusza Gepperta.

[więcej]

Nabór wniosków o dotację na prace prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy...

Dodano: 23-12-2014

Z początkiem stycznia 2015 r. rozpoczyna się nabór wniosków o dotację na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, znajdujących się na obszarze województwa dolnośląskiego.

[więcej]

Rozstrzygnięcie konkursu na stanowisko dyrektora Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu

Dodano: 02-12-2014

W wyniku przeprowadzonego postępowania Komisja Konkursowa wybrała Panią Jadwigę Bartków-Domagałę na stanowisko Dyrektora Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu.

[więcej]

Rozstrzygnięcie konkursu na stanowisko dyrektora Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju

Dodano: 02-12-2014

W wyniku przeprowadzonego postępowania Komisja Konkursowa wybrała Pana Macieja Szymczyka na stanowisko Dyrektora Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju.

[więcej]

Nagroda Marszałka dla Szymona Michalaka - laureata VI Międzynarodowego Konkursu Fagotowego im....

Dodano: 01-12-2014

W dniach 18-21 listopada br. w Akademii Muzycznej we Wrocławiu odbył się VI Międzynarodowy Konkurs Fagotowy im. Carla Marii von Webera. Przedsięwzięcie adresowane było młodych fagocistów i klarnecistów z Polski i z zagranicy. Celem Konkursu było wyłonienie nowych talentów oraz promocja młodych artystów. Jedną z nagród ufundowaną przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego otrzymał Szymon Michalik, uzyskując w konkursie II miejsce.

[więcej]