rozmiar czcionki: A | A | AKonkurs "Zabytek Zadbany"

Dodano: 09-01-2017

Ruszyła kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków „Zabytek Zadbany”. Za realizację konkursu odpowiada Narodowy Instytut Dziedzictwa.

[więcej]

Informacja o wysokości dostępnych środków finansowych przeznaczonych na dotacje w trybie art. 19a...

Dodano: 05-01-2017

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z Uchwałą Nr 3240/V/17 Zarządu Województwa Dolnośląskiego z dnia 03 stycznia 2017 roku na dotacje w trybie art. 19a w Wydziale Kultury w dziale 921, Kultura i ochrona dziedzictwa narodowego znajdują się środki w wysokości 30 000 zł.

[więcej]

Nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego dla Tadeusza Malaka i Wojciecha Motyla

Dodano: 15-12-2016

Tadeusz Malak, aktor i reżyser zastał laureatem Nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury. Nagroda została wręczona podczas 50. Wrocławskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora. Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego otrzymał także, podczas gali finałowej Wojciech Motyl – jeden z laureatów VII Międzynarodowego Konkursu Fagotowego im. Carla Marii von Webera organizowanego przez Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu oraz...

[więcej]

Program opieki nad zabytkami województwa dolnośląskiego

Dodano: 28-11-2016

Szanowni Państwo, Z przyjemnością informujemy, że „Program opieki nad zabytkami województwa dolnośląskiego” został ponownie opublikowany na stronie Instytutu Rozwoju Terytorialnego w nowej formie: https://irt.wroc.pl/pliki/program_opieki_nad_zabytkami/index.html . Mamy nadzieję, że tak przyjazna forma publikacji zachęci wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z treścią tego dokumentu.

[więcej]

Rozstrzygnięcie konkursu na stanowisko dyrektora Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu

Dodano: 03-11-2016

W wyniku przeprowadzonego postępowania Komisja Konkursowa postanowiła przedstawić Zarządowi Województwa Dolnośląskiego pana Janusza Łuckiego, jako kandydata na stanowisko dyrektora Muzeum Poczty i Telekomunikacji. W dniu 2 listopada 2016 r. pan Janusz Łucki złożył rezygnację z ubiegania się o stanowisko dyrektora Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu. Wobec złożonej rezygnacji Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął uchwałę w sprawie zamiaru powołania Pani Agnieszki Mizy na to...

[więcej]

Uroczyste wręczenie Polsko-Niemieckiej Nagrody Kulturalnej Śląska - Wrocław 2016

Dodano: 20-10-2016

W dniu 24 września 2016 roku w Operze Wrocławskiej odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody Kulturalnej Śląska.

[więcej]

Informacja o wysokości dostępnych środków finansowych przeznaczonych na dotacje w trybie art. 19a...

Dodano: 20-10-2016

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z Uchwałą Nr 1658/V/16 Zarządu Województwa Dolnośląskiego z dnia 18 października 2016 roku na dotacje w trybie art. 19a w Wydziale Kultury w dziale 921, Kultura i ochrona dziedzictwa narodowego znajdują się środki w wysokości 34 500 zł.

[więcej]